Guide to Buying Skateboard Wheels
Skeitborda riteņi ir svarīgi jūsu sniegumam - neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai profesionālis. Tie būtiski ietekmē jūsu skeitborda braukšanas pieredzi, un pāreja uz cita veida riteņiem var pilnībā mainīt jūsu skeitborda uzstādījumus. Šī iemesla dēļ ir labi pārdomāt par iespējām, kas pieejamas, izvēloties skrituļdēļa riteņus.
Šīs rokasgrāmatas mērķis ir sniegt jums ieskatu, meklējot jaunus skeitborda riteņus. Lūdzu, iepazīstieties ar saturu zemāk un pāriet uz sadaļu, kas jūs interesē, lai mēs varētu jums palīdzēt atrast labākos riteņus jūsu skeitborda dēļiem.
Pārskats
Pārskats
Kā izvēlēties skeitborda riteņus
Izvēloties skeitborda riteņus savai komplektācijai, jāņem vērā divi galvenie faktori: izmērs un cietība. Ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizā izmēra skeitborda riteņus, lai izvairītos no tādām problēmām kā riteņu ieķeršanās.
Papildus izmēram un cietībai ir svarīgi ņemt vērā arī tādus mainīgos lielumus kā forma, kas nosaka kontakta laukumu (riteņa daļu, kas saskaras ar zemi), un riteņa materiāls, kas ietekmē tādas īpašības kā saķere, atsitiens un svars.
Visus apsvērumus veiciet, vadoties pēc savām personīgajām vēlmēm un braukšanas stila. Galu galā labākie skeitborda riteņi ir tie, kas atbilst jūsu stilam un vēlmēm, nodrošinot lielāko prieku braukšanā ar dēli neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai profesionālis!
Zemāk atradīsiet konkrētākus un detalizētākus padomus, kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotākos skeitborda riteņus.
Skeitborda riteņu izmēri
Skeitborda riteņu izmēri tiek mērīti pēc diametra, un riteņu izmērs būtiski ietekmē tādas īpašības kā ātrums, paātrinājums un manevrētspēja.
Veiklākie un tehniskie skrituļslidotāji parasti dod priekšroku mazākiem riteņiem, savukārt lielāki riteņi ir lieliski piemēroti kreisēšanai vai vertikālajai slidošanai. Šīs ir vispārīgās atšķirības starp lieliem un maziem skrituļdēļa riteņiem:
Mazāki riteņi:
- Mazāki riteņi: veikli, manevrējami un lieliski piemēroti triku veikšanai. Lai gan ar tiem nevar sasniegt tādu pašu ātrumu kā ar lielākiem riteņiem, tie ir atsaucīgāki.
- Mazāk saudzīgi un vairāk pakļauti pēkšņai apstāšanās riskam, ja tiem ceļā nokļūst neliels akmentiņš.
- Mazāks pop leņķis, kas nozīmē, ka flip triku un popping ollies veikšanai ir nepieciešams mazāk pūļu.
- Zemi kravas automašīnas riteņi ir saderīgi ar mazākiem riteņiem, kas ļauj novietot smaguma centru pēc iespējas tuvāk zemei.
Lielāki riteņi:
- Lielāks ātrums ar lēnāku paātrinājumu un mazāku veiklību.
- Daudz saudzīgāki, kad uzbraucat uz nelieliem oļiem vai citiem virsmas nelīdzenumiem, pa kuriem slidojat.
- Stāvāks pop leņķis, kas var nodrošināt lielāku sviras efektu, lai izpildītu lielus trikus, bet arī prasa vairāk pūļu, lai tos izpildītu. Atkārtoju: lielāki riteņi ir mazāk veikli.
- Lai izvairītos no riteņu ieķeršanās, iespējams, ir nepieciešami augstāki kravas automašīnas vai paaugstinājuma spilventiņi.
Visizplatītākais skeitborda riteņu izmēru diapazons ir aptuveni 52-56 mm. Ja vien jūs galvenokārt nenodarbojaties ar smagiem vertik shredding vai kreisēšanu, jūs, visticamāk, atradīsiet skeitborda riteņus, kas atbilst jūsu vajadzībām šajā diapazonā.
Zemāk ir skeitborda riteņu izmēru tabula, kas sniedz ātru pārskatu par riteņu diametriem un skeitborda disciplīnām, kuras parasti ir saistītas ar katru izmēru.
Izmērs | Izmērs mm | Ieteicams |
Vidēja izmēra riteņi | 50-53 mm | Ielas, parka |
Vidēja izmēra riteņi | 53-56 mm | Ielas, parks, bļoda, mini rampa |
Lieli skeitborda riteņi | 56-60 mm | Cruising, vert |
Jūs varat filtrēt mūsu skeitborda riteņu izvēli pēc riteņa diametra, lai atrastu jūsu vajadzībām atbilstošus riteņus:
Skeitborda riteņu cietība - durometra skala
Skeitborda riteņu cietību mēra, izmantojot durometra skalu, ko parasti apzīmē ar skaitli, aiz kura ir burts A. Piemēram, 100A riteņi ir cietāki par 99A riteņiem. Dažos gadījumos durometra specifikācijās A skalas vietā izmanto B, kas nozīmē, ka no A skalas atņemtas 20 vienības. Piemēram, 83B riteņi atbilst 103A.
Tālāk izklāstītie principi var palīdzēt jums izlemt, vai izvēlēties skeitborda riteņus, kas ir cietāki vai mīkstāki par jūsu pašreizējiem riteņiem:
Cietāki riteņi
- Lielāks ātrums un izturība
- Mazāka saķere un triecienu absorbcija
- Trauksmaini un trokšņaini uz nelīdzenām virsmām
- atsaucīgi un ātri uz gludām virsmām
- Lieliski piemēroti trikiem uz ielām vai skeitparkos
Mīkstāki riteņi
- Lielāka saķere uz ātruma un ilgmūžības rēķina
- Absorbē vibrācijas un nelīdzenu virsmu nelīdzenumus
- Ideālā gadījumā skeitborda filmēšanas riteņiem jābūt mīkstiem, lai samazinātu kratīšanos un troksni.
- Lieliski piemēroti braukšanai visur
Cietība | Durometrs | Ieteicamais lietojums |
Ļoti mīksti riteņi | 78A - 90A | Izbraucieni, filmēšana, braukšana uz darbu, iesācējiem |
Vidēji mīksti riteņi | 90A - 97A | Izbraucieni, nelīdzenas virsmas, pārvietošanās, iesācēji |
Vidēji cietie riteņi | 97A - 99 | Ielu slidošana, mini rampas, skeitparki |
Cietie riteņi | 99A + | Tehniskais skeitbords |
Pārlūkojot mūsu piedāvājumu, varat filtrēt rezultātus pēc riteņu cietības un citām svarīgām specifikācijām, tādējādi nodrošinot, ka redzat tikai tos riteņus, kas atbilst jūsu vajadzībām:
Skeitborda riteņu forma - kontakta plāksteris un lūpu forma
Saskares laukums ir vissvarīgākais faktors, kas jāņem vērā, kad runa ir par skeitborda riteņu formu. "Saskares laukums" attiecas uz riteņa daļu, kas saskaras ar zemi, kad jūs slidojat.
Šaurāks kontakta laukums nodrošina labāku reakciju, mazāku berzi un lielāku jutību pret slīdēšanu (labāk piemērots blut slaidiem!). Ar tieviem skrituļdēļa riteņiem jūsu svars tiek koncentrēts uz mazākas virsmas, tāpēc vibrācijas no nelīdzenām virsmām ir jūtamākas. Turklāt šauri skeitborda riteņi ir vieglāki, jo to sānu malās ir mazāk materiāla.
No otras puses, platāks kontakta laukums nodrošina labāku saķeri un stabilāku riteni, kas neslīd tik viegli kā ritenis ar šaurāku kontakta laukumu. Tomēr plats kontakta laukums padara riteni mazāk atsaucīgu, kā arī rada riteņus, kas sver vairāk.
Turklāt noapaļots profils jeb lūpu forma ļauj vieglāk pārbraukt pāri apmaļiem un izvairīties no sastingšanas, slidojot pārejas posmos.
Plašs kontakta laukums:
- Labāks saķeri un stabilāks
- Nav tik viegli slīdēt
- Mazāk reaģē
- Platāki riteņi sver vairāk
Plāns kontakta laukums:
- Labāk reaģē
- Mazāka berze
- Lielāka nosliece uz slīdēšanu
- Vibrācijas no nelīdzenām virsmām ir izteiktākas
- Plāni skeitborda riteņi sver mazāk
No kā ir izgatavoti skeitborda riteņi?
Skeitborda riteņi ir izgatavoti no poliuretāna, un riteņu ražotāji pastāvīgi uzlabo un izstrādā jaunus uretāna maisījumus, lai ražotu riteņus ar labākām ekspluatācijas īpašībām. Mainot uretāna maisījumu, viņi var mainīt riteņa cietību, izturību, gludumu, atsitienu un slīdēšanas spējas.
Skeitborda riteņu atspēriens (uretāns un tā īpašības)
Pirms uretāna skeitborda riteņi nonāca tirgū, tos izgatavoja no metāla vai keramikas. Pirmo uretāna skeitborda riteņu ieviešana bija milzīgs progress vienkārša iemesla dēļ. Atšķirībā no saviem priekšgājējiem uretāna riteņiem bija svarīga īpašība - atsperšanās. Kad uretāna ritenis uztriecas pret cietu virsmu, tas uz brīdi deformējas, bet ātri atlec atpakaļ savā sākotnējā formā, radot raksturīgo atspērienu. Uretāna skrituļdēļu riteņi, pateicoties to spējai atlēkt, revolucionizēja skeitborda sportu, bruģējot ceļu skeitborda sportam, kādu mēs to pazīstam šodien.
Skeitborda riteņu kvalitāti nosaka stingras prasības ražošanas procesos. Skeitborda riteņu inovāciju pamatā ir PU formulas, formēšanas metodes, sacietēšanas un cepšanas temperatūras. Izvēloties skeitborda riteņus, jūs galvenokārt pievērsīsiet uzmanību to izmēram, cietībai un formai. Taču, tā kā PU formulu un ražošanas tehnoloģiju precīzai noregulēšanai ir tik liela ietekme uz skeitborda riteņu kvalitāti, vienmēr ir vērts izvēlēties augstas kvalitātes riteņus no uzticamiem zīmoliem.
Labākie skeitborda riteņi parkam
Skeitborda riteņiem parka skrituļslidošanai jābūt maziem vai vidēja izmēra (parasti 50-56 mm) ar cietības rādītāju (durometru) no 99A līdz 101A, lai nodrošinātu vienmērīgu un atsaucīgu darbību uz gludām virsmām. Noapaļota forma nodrošina daudzpusīgu manevrētspēju triku un pāreju veikšanai, savukārt augstas kvalitātes poliuretāna konstrukcija nodrošina izturību un lielisku saķeri uz rampām un bļodām.
Labākie skeitborda riteņi ielai
Skeitborda riteņiem ielai jābūt maziem vai vidēja izmēra (50-56 mm) ar cietības rādītāju (durometru) no 97A līdz 101A, lai nodrošinātu optimālu reakciju un kontroli uz nelīdzena pilsētas reljefa. Plašāks kontakta laukums uzlabo stabilitāti triku veikšanai, piemēram, slīdēšanai un slīdēšanai, savukārt konusveida vai noapaļota forma nodrošina ātru paātrinājumu un manevrētspēju. Augstas kvalitātes poliuretāns ir būtisks, lai nodrošinātu izturību un uzticamu saķeri ar betona un asfalta virsmām.
Iepriekš minētie padomi attiecas uz ielas skeitborda braukšanu. Ja jūs vienkārši braukājat pa ielām, jums, iespējams, būs piemēroti lielāki riteņi. Tie nodrošina vienmērīgāku braukšanu pa raupjākām virsmām. Jums arī vajadzētu izvēlēties riteņus, kas ir mīkstāki par 97A (ja jūs tikai izbraucat!), izvēlieties riteņus 78A - 85A diapazonā.