Freeskates pirkšanas ceļvedis
Lai atrastu sev piemērotākās freeskates, jums jāatrod skrituļslidas, kas atbilst jūsu stilam un virsmām, pa kurām slidojat. Šajā rokasgrāmatā mēs iepazīstināsim jūs ar galvenajiem pilsētas skrituļslidošanas un frīstaila skrituļslidošanas aspektiem, lai palīdzētu jums atrast ideālo frīskorta skrituļslidu pāri, kas atbilst jūsu stilam un mērķiem.
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties uzzināt vairāk par pilsētas inline skrituļslidām vai par to, kādas īpašības padara brīvā stila slaloma skrituļslidas veiklākas, mēs ceram, ka turpmākajās nodaļās atradīsiet atbildes uz visiem jautājumiem, kas jums radušies par freeskates.
Pārskats
Pārskats
Kādas ir labākās inline skrituļslidas iesācējiem?
Ja esat iesācējs brīvās distanču slēpošanas sportā, jums būtu jāiegādājas universāls brīvās distanču slēpošanas skrituļslidu pāris, kas ļaus iepazīt dažādus šī sporta veida stilus. Jums progresējot, jūsu izvēli, visticamāk, noteiks konkrētais stils, ar kuru vēlaties nodarboties. Turpmākie padomi ir vispārīgi un paredzēti iesācējiem, kuri interesējas par tādiem skrituļslidošanas stiliem kā freeskating, freeriding, freestyle un slaloms.
Izvēloties inline skrituļslidas, pievērsiet uzmanību šīm īpašībām:
- Ērti oderējumi: Kvalitatīvi oderējumi ar labu polsterējumu un ventilāciju ir būtiski ilgstošai slidošanai. Meklējiet mitrumu izvadošus un elpojošus materiālus, lai jūsu kājas būtu vēsas un ērtas.
- Efektīva sprādzes sistēma: Droša, regulējama sprādzes sistēma nodrošina ciešu pieguļšanu, nodrošinot maksimālu kontroli un stabilitāti. Sprādzes, auklas un siksniņas kombinācija ļauj veikt precīzu regulēšanu.
- Zābaki: Svarīgi: brīvslidošanai ieteicams izmantot stabilus cietus zābakus. Cietie zābaki ir izturīgi, stingri un triecienizturīgi, turklāt tie nodrošina lielisku potītes atbalstu, kas palīdz saglabāt stabilitāti. Turklāt cietie zābaki parasti ir elastīgāki nekā mīkstie zābaki.
- Potītes atbalsts: Lai izvairītos no traumām un palīdzētu saglabāt potītes taisnas, izpildot trikus, ir svarīgi iegādāties slidas ar atbilstošu potītes atbalstu.
- Riteņu izmēri: Vislabāk būtu izvēlēties 80 vai 90 mm riteņus, jo tie nodrošinās papildu stabilitāti. Ar lielākiem riteņiem smaguma centrs ir augstāk, tāpēc slidas ir grūtāk kontrolēt.
- Riteņu cietība: Parasti mīkstāki riteņi tiek uzskatīti par vieglākiem iesācējiem. Tie labāk saķeras ar nelīdzenu virsmu un absorbē vibrācijas no virsmas, pa kuru slidojat.
Pārlūkojot mūsu brīvslidošanas skrituļslidas, ņemiet vērā iepriekš minētos noteikumus. Turklāt jūs varat filtrēt produktus pēc prasmju līmeņa, lai jūs redzētu tikai modeļus, kas ir ieteicami jūsu līmenim.
Kas ir pilsētas skrituļslidošana?
Pilsētas skrituļslidošana, ko dēvē arī par ielu skrituļslidošanu, ir orientēšanās pilsētā ar ātrumu un stilu. Tā ietver lēkāšanu pāri šķēršļiem, nolaišanos pa kāpnēm un plūstošu pārvietošanos pa pilsētas ainavu. Lai gan tai ir kopīgi elementi ar agresīvo slidošanu, piemēram, kāpņu pārvarēšana un braukšana pa sienu, tā neietver slīdēšanu. Pilsētas frīskates nav radītas trikiem, kas saistīti ar sliedēm, taču tās izceļas ar dinamisku, intensīvu slidošanu.
Kādas ir labākās pilsētas skrituļslidas?
Pilsētas skrituļslidošanai ir nepieciešams ciets zābaks, kas nodrošina izturību, un izturīgs rāmis, kas spēj izturēt triecienus. Tā kā skrituļslidas nēsājat ilgāku laiku, būtiska nozīme ir komfortam. Meklējiet skrituļslidas ar labi polsterētām oderēm, kas nodrošina gan komfortu, gan atbalstu.
Kādi riteņi ir labākie pilsētas skrituļslidām?
Pilsētas skrituļslidām ir riteņi, kas paredzēti ātrumam un veiklībai, un to diametrs parasti svārstās no 80 mm līdz 110 mm. Ja pilsētas skrituļslidošana ir saistīta ar garām distancēm, lielāki riteņi palīdzēs nodrošināt ātrumu un saglabāt tempu, savukārt mazāki riteņi nodrošinās labāku kontroli. Triku veikšanai, visticamāk, ērtāk jutīsieties, izmantojot 100 mm riteņus nekā 110 mm riteņus.
Riteņu cietība pilsētas skrituļslidām ir no 82A līdz 88A. Ja slidojat vietā ar nelīdzenu un nelīdzenu virsmu, mīkstāki riteņi sniedz priekšrocības, jo absorbē vairāk vibrāciju.
Uzziniet vairāk par skrituļslidošanas riteņiem:
Kas ir frīstaila skrituļslidošana?
Freestyle skrituļslidošana ir saistīta ar precīzām un tehniskām kustībām, tostarp griezieniem, lēcieniem un slīdēšanu. Galvenokārt frīstaila slidošana notiek uz līdzenas virsmas, un bieži vien tiek izmantotas konusu līnijas, pa kurām slidotājam ir jāšķērso dažādi modeļi.
Plūsma brīvajā slidošanā
Brīvajā skrituļslidošanā ļoti svarīga ir plūdums. Tā ir spēja vienmērīgi pāriet starp kustībām, vienlaikus saglabājot kontroli un līdzsvaru. Frīstaila slidošana bieži vien atgādina daiļslidošanu, un pieredzējušiem frīstaila slidotājiem šķiet, ka viņi gandrīz kā lidinās virs zemes.
Kas ir slaloma slidošana?
Slaloma slidošana ir disciplīna, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta ātrai un precīzai pārvietošanai starp konusiem. Tā prasa veiklību, līdzsvaru un lielisku darbu ar kājām. Slalomam izmantotajām slidām parasti ir mazāki riteņi un īsāks rāmis, lai uzlabotu manevrētspēju.
Kādas ir labas slaloma slidas?
Izvēloties slaloma skrituļslidas, slaloma veiklībai ir svarīgs īsāks rāmis un mazāki riteņi.
Uzlaboti slaloma skrituļslidotāji dod priekšroku riteņu izkārtojumam, kur divi centrālie riteņi ir lielāki par priekšējiem un aizmugurējiem riteņiem. Šāda konfigurācija uzlabo manevrētspēju un palīdz izpildīt trikus. Tomēr iesācējiem ir grūti kontrolēt riteņus ar šūpoles formu, tāpēc ir grūtāk apgūt pamata kustības.
Ja esat iesācējs, slaloma slidošanai var izmantot lielāko daļu freeskates, bet, kad apgūsiet lielākas prasmes, varat sākt pētīt funkcijas, kas uzlabo precizitāti un kontroli. Riteņu riteņu riteņu bāze ievērojami uzlabos jūsu plūsmu slaloma slidošanas laikā. Vēl viens svarīgs apsvērums ir uzliku - pieredzējuši skrituļslidotāji bieži dod priekšroku iebūvētiem uzliktņiem, jo tie nodrošina lielāku precizitāti un atsaucību.
Pilsētas slidošana vs. frīstaila slidošana
Pilsētas slidošanai un brīvā stila slidošanai ir daudz kopīgu iezīmju, un jūs atklāsiet, ka tās nav strikti jānošķir.
Pilsētas skeitings ir vērsts uz pilsētas šķēršļu un dažādu reljefu pārvarēšanu. Ja nodarbojaties ar urbāno slidošanu, jums, visticamāk, nāksies lēkt, ripot pa kāpnēm vai manevrēt šaurās vietās. Pilsētas skrituļslidošana apvieno gan fitnesa skrituļslidošanas, gan agresīvās skrituļslidošanas elementus.
Savukārt brīvā stila slidošana ir vairāk saistīta ar graciozitāti un precizitāti. Iedomājieties par to kā par deju uz riteņiem, kuras kustības ir vienmērīgas un elegantas. Brīvā stila slidošana dažkārt ir gandrīz sinonīms slaloma slidošanai.
Lai gan šie stili daudzējādā ziņā pārklājas, pilsētas skrituļslidošana vairāk ir saistīta ar pārvietošanos pa pilsētu un tās arhitektūras elementu radošu izmantošanu, savukārt brīvā stila skrituļslidošana notiek uz līdzenas un gludas virsmas. Pilsētas skrituļslidošanā ir jālaužas cauri satiksmei, bet brīvajā stilā - cauri konusiem.
Vai jums vairāk patīk ātrāka un raupjāka pilsētas slidošana, vai arī jūs vairāk piesaista brīvā stila skeitinga mākslinieciskie elementi? Atbilde uz šiem jautājumiem palīdzēs jums izdarīt izvēli, kad būs nepieciešams nākotnē uzlabot savu frīskeitborda aprīkojumu.
Vai man vajadzētu iegādāties trīsriteņu vai četru riteņu freeskates?
Šeit ir sadalīti galvenie faktori, kas jāņem vērā, pieņemot lēmumu par to, vai izvēlēties 3 vai 4 riteņu skrituļslidas:
- Vienmēr četri riteņi iesācējiem: Četru riteņu skrituļslidas nodrošina lielāku stabilitāti, tāpēc tās ir labāka izvēle iesācējiem, kuri pārvietojas ar skrituļslidām.
- Trīs skrituļslidas priekšrocības: Trīs riteņu skrituļslidas sniedz būtiskas priekšrocības pieredzējušākiem skrituļslidotājiem. To īsākā riteņu bāze uzlabo manevrētspēju, ļaujot skrituļslidotājiem veikt stingrākus pagriezienus un vieglāk izpildīt trikus. Uz tiem var uzstādīt arī lielākus riteņus, kas ir lieliski tiem, kuri vēlas veikt distances.
- Riteņu izmērs: Trīsslidas var uzņemt lielākus riteņus, nepalielinot skrituļslidas garumu, kas veicina lielāku ātrumu, vienlaikus nodrošinot labu veiklību. Tas ir īpaši izdevīgi pieredzējušiem skrituļslidotājiem, kas vēlas uzlabot savu sniegumu.
Izvēle izvēlēties skrituļslidas ar 3 vai 4 riteņiem nav pareizs vai nepareizs jautājums, bet gan stila un vēlmju jautājums.
Vai brīvslidošanai ir vēlams riteņu uzstādījums ar klinšu riteņiem?
Pieredzējušiem frīstaila skrituļslidotājiem riteņu uzstādīšana ar riteņiem var mainīt spēles gaitu. Šajā konfigurācijā priekšējie un aizmugurējie riteņi ir nedaudz mazāki par vidējiem, veidojot izliektu riteņu bāzi, kas uzlabo manevrētspēju.
Tomēr iesācējiem riteņriteņu konfigurācija ar šūpoles formu var šķist nestabila un grūtāk kontrolējama, tādējādi apgrūtinot pamattehniku apgūšanu. Ja tikai sākat, plakano riteņu komplekts nodrošinās lielāku stabilitāti un ērtāku lietošanu, ļaujot jums iegūt pārliecību, pirms pāriet uz šūpuļveida komplektu.
Ja aplūkojat dažādu modeļu rāmju tipus, pamanīsiet, ka dažas slidas ir "šūpojamas". Tas nozīmē, ka priekšējos un aizmugurējos riteņus var pārvietot augstāk, lai uzlabotu veiklību. Jūs varat panākt arī šūpoļveida iestatījumu, ja riteņus griežat tā, ka ārējie riteņi nolietojas ātrāk nekā centrālie riteņi.
Jaunā Freeskates riteņbraukšanas rāmja kopšana
Lai jūsu freeskates skrituļslidas darbotos pēc iespējas labāk, ir dažas lietas, kas jums jāņem vērā. Pēc tam, kad kādu laiku esat slidojis, jums būs nepieciešams nomainīt skrituļslidotāju riteņu pozīcijas rāmjos un apgāzt tos, lai tie abās pusēs nodiltu vienmērīgi. Riteņu pagriešana ir joma, kurā lielākā daļa skrituļslidotāju izstrādā savas preferences un rutīnas, bet noteikti iepazīstieties ar mūsu rokasgrāmatu, ja neesat pārliecināts, kā sākt.
Mums ir arī ceļveži par gultņu tīrīšanu un eļļošanu, kā arī par vispārējo skrituļslidu apkopi, tostarp par to, kā tos mazgāt un izvairīties no smirdošiem oderējumiem.
Freeskate skrituļslidu izmēru noteikšanas rokasgrāmata
Lai nodrošinātu vienmērīgu un ērtu braukšanu ar brīvslidām, izvēloties pareizo izmēru, ievērojiet šos padomus:
- Skatiet izmēru ceļvedi: Pārbaudiet izmēru ceļvedi, kas sniegts katra izstrādājuma lapā, lai nodrošinātu, ka tas ideāli derēs.
- Atbilst jūsu apavu izmēram: Lai nodrošinātu vislabāko komfortu, izvēlieties izmēru, kas ir līdzīgs jūsu parastajam apavu izmēram.
- Izvēlieties cieši piegulošu izmēru: Izvēlēties cieši piegulošu piegulumu, kas nodrošina labāku kontroli un stabilitāti slidošanas laikā.
Slidu aizsardzības nozīme
Mēs iesakām izmantot sertificētus aizsargaprīkojumus, lai nodrošinātu visaugstāko drošības un izturības līmeni. SkatePro mūsu aizsargaprīkojums atbilst EN 1078 standartiem, un to ir rūpīgi pārbaudījuši pieredzējuši skrituļslidotāji. Kvalitatīvas aizsardzības valkāšana ne tikai nodrošina jūsu drošību, bet arī palielina jūsu pārliecību apgūt jaunus trikus un ātrāk apgūt tehniskās iemaņas, jo, pārsniedzot savas robežas, jūs jutīsieties drošāk.