Aggressive Inline Skates Buying Guide
Lai atrastu labākās agresīvās skrituļslidas, ir jāzina savas vēlmes un jāzina, ko vēlaties no savām agresīvajām skrituļslidām. Šajā rokasgrāmatā mēs izskaidrosim dažādas agresīvo skrituļslidu daļas un to, kā riteņi, riteņu komplekti un rāmji ietekmē jūsu komplekta kopējās īpašības.
Agresīvā slidošana ir saistīta ar māksliniecisku izpausmi un izdomu. Šis sporta veids un aprīkojums gadu gaitā ir daudz mainījies un attīstījies, un jūsu agresīvo skrituļslidu izvēle būs izšķiroša jūsu braukšanas pieredzei. Šeit esam apkopojuši daudz noderīgu padomu un vadlīniju ikvienam, kurš iegādājas jaunas agresīvās skrituļslidas.
Pārskats
Pārskats
Kā noteikt agresīvo skrituļslidu izmērus?
Izvēloties agresīvo skrituļslidu izmēru, ir svarīgi zināt, ka nevajadzētu izvēlēties tikai tādu modeli, kura izmērs ir vienāds ar jūsu apavu izmēru. Jums ir jāizņem mērlente un jāatrod precīzs jūsu garākās pēdas garums.
Kad būsiet precīzi izmērījis savas pēdas garumu, būs viegli atrast pareizo izmēru. Katram konkrētajam agresīvo skrituļslidu modelim mūsu mājaslapā ir izmēru ceļvedis, kas ļauj jums atrast pareizo izmēru, pamatojoties uz jūsu pēdas garumu. Izmēru norādēs ir izmantoti milimetri, ievērojot Mondopoint sistēmu, kas ļauj viegli pārrēķināt izmērus starp izmēriem.
Kā izmērīt pēdu
- Atrodiet stingru, līdzenu virsmu, uz kuras nostāties.
- Uzvelciet zeķes, kuras valkāsiet slidošanas laikā.
- Novietojiet papīra lapu līdzeni pie sienas.
- Nostājieties tā, lai jūsu papēdis pieskartos sienai un pēda būtu līdzeni papīram.
- Uz papīra atzīmējiet vietu, kur sniedzas jūsu garākais pirksts.
- Izmēriet garumu no sienas vai papīra malas līdz atzīmei.
- Atkārtojiet to abām pēdām un izmantojiet lielāko mērījumu, lai izvēlētos slidu izmēru.
Profesionāļu padoms: Ja atrodaties starp diviem izmēriem, izvēlieties lielāko izmēru.
Kā Aggressive skrituļslidas ir piemērotas?
Agresīvajām skrituļslidām ir cieši jāpieguļ jūsu kājai, lai nodrošinātu maksimālu kontroli triku laikā. Ja jūsu triku skrituļslidās būs vairāk vietas, jūsu pēda var kustēties zābakā, kā rezultātā var rasties tulznas un samazināties kontrole. Lielākas skrituļslidas ir smagākas, kas apgrūtina trikus.
Īsumā: optimālai veiktspējai jums ir nepieciešams, lai slidas cieši piegulētu, nesaspiežot pēdu un kāju pirkstus.
Kā ievingrināt agresīvās skrituļslidas?
Jaunām agresīvajām slidām var būt nepieciešams piepūles periods, pirms tās kļūst ērtas. Atcerieties, ka tām ir cieši jāpieguļ, un laika gaitā oderējums pielāgosies jūsu individuālajai pēdas formai.
Šeit ir sniegti daži padomi, kā ievingrināt agresīvās skrituļslidas:
- Izmantojiet biezas zeķes, lai samazinātu berzi un novērstu tulznas.
- Valkājiet skrituļslidas, veicot citas aktivitātes, lai pierastu pie sajūtām.
- Sāciet ar īsākām nodarbībām un pakāpeniski palieliniet to garumu.
- Pārliecinieties, ka šņores un sprādzes ir pareizi savilktas, lai tās būtu ērti pieguļošas.
Viena no agresīvo skrituļslidu priekšrocībām ir tā, ka, kad oderes ir nolietotas, tās var nomainīt pret jaunām.
Agresīvo skrituļslidu anatomija - kas ir agresīvās skrituļslidas?
- Apavi: Agresīvajām skrituļslidām ir cieti zābaki vai čaulas.
- Rāmis: Rāmis ir stingrs, lai izturētu slīpēšanu un cietu piezemēšanos.
- Riteņi: Mazie riteņi stabilitātei un kontrolei.
- Dvēseles plāksne: Lai uzlabotu iespējamo slīpējumu paleti.
- H bloks: H-bloki slīpēšanai.
Agresīvās skrituļslidas ir īpaši izstrādātas trikiem, grindiem un lēcieniem ielās un skeitparkos, padarot visu veidu šķēršļus par iezīmēm jauniem trikiem un piedzīvojumiem. Aggressive skrituļslidas neapšaubāmi ir labākās skrituļslidas slīpēšanai - patiesībā neviens cits skrituļslidas veids nav paredzēts slīpēšanai.
Aggressive skrituļslidām ir mazāki riteņi nekā citām skrituļslidām, kas pazemina smaguma centru un padara tās daudz vieglāk vadāmas. Mazie riteņi padara agresīvās skrituļslidas arī ļoti veiklas un manevrējamas, ļaujot veikt dažādus trikus. Lai gan šīs īpašības ir lieliski piemērotas triku veikšanai, ja vēlaties braukt uz darbu, slidot lielākus attālumus, nodarboties ar ātru pilsētas slidošanu vai pievērsties slidošanai, kas orientēta uz fitnesu, jums būs nepieciešamas skrituļslidas ar lielākiem riteņiem.
Kā izvēlēties agresīvo skrituļslidu riteņus?
Galvenie agresīvo skrituļslidotāju riteņu aspekti ir riteņa diametrs, riteņa cietība un riteņa profils. Šie faktori būtiski ietekmē slidošanas pieredzi.
Katru no šiem elementiem var precīzi pielāgot, lai tas atbilstu jūsu īpašajam stilam un apvidum, ar kuru saskaraties visbiežāk. Tas ļaus jums vislabāk izmantot savas agresīvās skrituļslidas.
Agresīvo skrituļslidu riteņu diametrs
Agresīvo skrituļslidu riteņu tipiskais diametrs ir 56-60 mm, lai gan tas var svārstīties no 54 līdz 80 mm.
- Lielāki riteņi (60-80 mm): Ātrāki, bet mazāk stabili, tāpēc tehniskie triki ir sarežģītāki.
- Mazāki riteņi (56-58 mm): Stabilāki, bet lēnāki.
Ja meklējat agresīvas slidas ar standarta izmēra riteņiem, izvēlieties modeli ar 58 vai 60 mm riteņiem.
Agresīvo skrituļslidu riteņu profils
Agresīvo skrituļslidotāju riteņiem parasti ir plakans profils, taču dažiem ir arī noapaļotāks vai smailāks profils.
- Plakans profils: Stabilāki un vieglāk kontrolējami triku veikšanai.
- Noapaļots profils: Riteņi ar noapaļotu profilu ir veiklāki, bet ar mazāku saķeri, tādējādi samazinot iespēju, ka riteņi uzķersies uz sliedēm.
- Smails profils: Ātrāks un vieglāk pagriežams, jo ir mazāka berze (nav ļoti izplatīts agresīvajā slidošanā).
Agresīvai slidošanai ar daudziem trikiem parasti tiek ieteikti plakana profila riteņi, bet, ja vēlaties papildu veiklību un ātrumu, varat apsvērt apaļāka profila riteņus.
Agresīvo skrituļslidu riteņu cietība
Agresīvo skrituļslidu riteņu cietību mēra pēc durometra skalas. Parasti agresīvo skrituļslidu riteņu cietība ir no 86A līdz 95A pēc durometra skalas. Lielāks durometra skaitlis norāda uz cietākiem riteņiem.
- Cietāki riteņi: Rites riteņi uz gludām virsmām ripo ātrāk, taču tie mazāk absorbē vibrācijas, tāpēc nelīdzenas virsmas rada lielākas problēmas. Tie atvieglo vieglāku slīdēšanu, un tiem ir mazāka iespēja, ka ritenis ieķersies slīpēšanas laikā.
- Mīkstāki riteņi: Nodrošina lielāku stabilitāti, labāku vibrāciju absorbciju un labāku saķeri ar virsmu.
Apsveriet cietāku un mīkstāku riteņu plusus un mīnusus agresīvām slidām un salīdziniet tos ar savām vēlmēm un slidošanas stilu.
Riteņu iestatījumi agresīvām skrituļslidām
Agresīvajām skrituļslidām ir vai nu plakana riteņu komplektācija, vai arī riteņu komplektācija pret riteņu šūpošanos. Šie termini attiecas uz līniju, kas veidojas, uzmontējot riteņus riteņu apakšpusē. Riteņu iestatījums būtiski ietekmē braukšanas pieredzi, tāpēc tas ir būtisks aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties jaunas agresīvās skrituļslidas.
Pretslīdēšanas iestatījumi
Anti-rocker komplektiem priekšpusē un aizmugurē ir lielāki riteņi, bet vidū - mazāki riteņi, lai nodrošinātu vietu slīdēšanai. Šos komplektus nav tik viegli pagriezt kā plakanos komplektus. Pretizāvelkošā konfigurācija veido divus saskares punktus, kas palielina pagriezienu veikšanas grūtības salīdzinājumā ar plakano vai šūpuļveida konfigurāciju. Ja anti-rocker komplekta stingrība ir atbaidoša un jūs joprojām vēlaties koncentrēties uz slīpēšanu un agresīvu slidošanu, jums vajadzētu apsvērt plakano riteņu komplektu.
Kas ir riteņi pret riteņu riteņi?
Anti-rocker riteņi ir divi vidējie riteņi agresīvām skrituļslidām ar anti-rocker uzstādījumu. Tie ir mazāki un bieži vien daudz cietāki nekā ārējie riteņi, un, ripojot tie nesaskaras ar zemi. To uzdevums ir netraucēt jūsu slīpēšanai, vienlaikus palīdzot jums bloķēties dažādos slīpēšanas veidos. Tie parasti ir izgatavoti no cietas PU formulas, kas nepielipst pie sliedēm.
Anti-rocker riteņu nosaukums cēlies no to mazākā izmēra, kas rada augšup vērstu rievu starp zemi un riteņu apakšu. Tas ir pretstats rocker uzstādījumam, kur divi ārējie riteņi ir nedaudz mazāki par diviem vidējiem riteņiem, tādējādi veicinot rocker kustību.
Vai riteņiem ar pretšūpoles riteņiem ir nepieciešami gultņi?
Ložņu izmantošana riteņos pret riteņbraukšanas riteņiem var būt izdevīga, piemēram, braucot pa kāpnēm, jo tie ļauj riteņiem vienmērīgi ripot pa kāpnēm. Pretrokšņa riteņus dēvē arī par slīpēšanas riteņiem. Agresīvo skrituļslidu slīpēšanas riteņu galvenā funkcija ir nepieļaut riteņu pielipšanu pie sliedēm, kad slīpēšana notiek uz H-veida blokiem, tāpēc gultņi nav nepieciešami pretrockera riteņiem. Dažiem anti-rocker riteņiem ir gultņi, bet citiem nav.
Kas ir agresīvo skrituļslidu plakanā uzstādīšana?
Plakanās konfigurācijās visi četri riteņi ir vienāda izmēra, kas uzlabo ripošanas ātrumu un manevrētspēju, salīdzinot ar anti-rocker konfigurācijām. Plakanā uzstādīšana prasa lielāku precizitāti, veicot rievu slīpēšanu, jo ir lielāks risks sasisties, jo vidējie riteņi pielipst pie sliedēm. Svarīgi atzīmēt, ka ne visos rāmjos var uzstādīt plakanu komplektu, jo vidējiem riteņiem ir ierobežota vieta.
Ja esat iesācējs inline skrituļslidošanā un esat nolēmis nodarboties ar agresīvu skrituļslidošanu, plakanais komplekts ir ļoti ieteicama izvēle. Daudzi pieredzējuši agresīvie skrituļslidotāji arī dod priekšroku plakanajai uzstādīšanai, jo tā piedāvā stilu un izaicinājumu, kas prasa precizitāti, slīpējot šos H-veida blokus.
Plakanās slidas un anti-Rocker tipa slidas
Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai profesionālis, izvēle starp anti-rocker vai flat komplektu galu galā ir atkarīga no jūsu personīgajām vēlmēm. Ne viens, ne otrs nav labāks par otru.
Ja iegādājaties jaunas slidas un neesat pārliecināts, kuru no iestatījumiem izvēlēties, ņemiet vērā turpmāk minēto:
- Mazāki riteņi arpretslīdēšanas mehānis mu ir mazāk pakļauti H-bloka slīpēšanai.
- Groove Grinds ar plakanu iestatījumu: Rievu slīpēšana ar plakanu komplektu prasa lielāku precizitāti, kā rezultātā slīpēšana var būt stilīgāka.
- Ātrums: Plakanās uzlikas ir ātrākas nekā pret riteņiem vērstās uzlikas.
- Manevrējamība: Apgriešanās ar plakanu komplektu var būt elegantāka, un braukšana pa bļodām un parkiem parasti ir vienmērīgāka.
- Iesācējiem ar skrituļslidām: Ar plakanu uzstādījumu ir vieglāk apgūt skrituļslidošanu.
- Iesācējiem ar agresīvām skrituļslidām: Ar anti-rocker uzstādījumu ir vieglāk apgūt slīpēšanu. Ja jums jau ir pieredze skrituļslidošanā ar skrituļslidām, vieglākai slīpēšanai var būt piemērotāka pret riteņbraukšanas ierīce.
Visbeidzot, labākā izvēle ir atkarīga no jūsu individuālā slidošanas stila un no tā, kuriem slidošanas aspektiem jūs dodat priekšroku, un, protams, ir arī atšķirība, vai esat pilnīgi jauns skrituļslidotājs vai arī jums jau ir liela pieredze un vēlaties pāriet uz agresīvām skrituļslidām.
Agresīvo skrituļslidu rāmji
Agresīvo skrituļslidu rāmjiem ir divi galvenie uzdevumi: nostiprināt riteņus un nodrošināt platformu slīpēšanai. Ņemot vērā, ka slīpēšana ir galvenais agresīvās skrituļslidošanas aspekts, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību rāmjiem, izvēloties jums piemērotākās agresīvās skrituļslidas.
Agresīvo skrituļslidu rāmji ir izgatavoti no izturīgiem materiāliem, piemēram, alumīnija, stikla šķiedras vai kompozītmateriāliem, lai izturētu agresīvās slidošanas grūtības. Gandrīz visi agresīvo skrituļslidu rāmji atbilst universālajai rāmju sistēmai (UFS), kas nodrošina saderību ar jebkura zīmola agresīvo skrituļslidu zābakiem.
Daži agresīvie rāmji ir paredzēti konkrētam riteņu komplektam, bet citi var pielāgot vairākus komplektus. Ja iegādājaties skrituļslidas ar plakanu riteņu komplektu, varat tās pārveidot par anti-rocker komplektu, vidū uzstādot mazākus riteņus, lai uzlabotu slīpēšanas iespējas.
Ne visi rāmji ir saderīgi ar plakanu uzstādīšanu, tāpēc, pārejot no anti-rocker uzstādīšanas uz plakanu uzstādīšanu, ir rūpīgi jāapsver. Lai pārliecinātos, vai tas ir iespējams, varat izmērīt vietu ar suportimetru, taču, iespējams, vienkāršāk būs pārbaudīt ražotāja specifikācijas. Pārliecinieties, vai rāmji ir norādīti kā saderīgi ar plakano iestatījumu, pēc tam pārbaudiet maksimālo riteņu diametru un atrodiet astoņu riteņu komplektu, kas ir vienāds vai mazāks par jūsu rāmja maksimālo riteņu diametru.
- Apskatiet mūsu agresīvo skrituļslidošanas rāmju izvēli
- Izlasiet mūsu rokasgrāmatu par agresīvajiem skrituļslidošanas rāmjiem.
Kas ir universālā rāmju sistēma?
Visus UFS rāmjus var nomainīt pret jebkuru citu UFS rāmi neatkarīgi no zīmola un izmēra.
Pateicoties (gandrīz universālai) Universālās rāmju sistēmas (UFS) ievērošanai, nolietotos rāmjus var viegli nomainīt, saglabājot jūsu skrituļslidas ilgmūžību un veiktspēju.
Universālā rāmju sistēma (UFS) ir standarta sistēma rāmju un zābaku montāžai uz agresīvām slidām. Izmantojot UFS, jūs varat kombinēt un pielāgot zābakus un rāmjus pēc saviem ieskatiem, izveidojot savu individuālo agresīvo skrituļslidu komplektu. Rāmju nomaiņa UFS zābakiem ir vienkārša, jo agresīvo skrituļslidu ražotāji ir piekrituši šim standartam.
Universālās rāmju sistēmas (UFS) specifikācijas
- Attālums starp montāžas caurumiem: 167 mm.
- UFS montāžas caurumu diametrs: 20 mm
- UFS montāžas caurumu dziļums: 3 mm
- UFS rāmja platums: 41 mm
- Uzstādīšana: Rāmji tiek montēti ar divām skrūvēm, kas ieskrūvētas montāžas caurumos.
UFS izmantoto skrūvju garums atšķiras atkarībā no rāmja. Lai gan attālums starp montāžas caurumiem visiem modeļiem ir vienāds, pašu rāmju garums nav noteikts UFS.
Kas ir dvēseļu plāksnes?
Dvēseļu plāksnes ir agresīvo skrituļslidu raksturīga iezīme, kas īpaši paredzētas slīpēšanai un aizsargā skrituļslidas no nodiluma. Dvēseļu plāksnes ir uzstādītas starp agresīvo skrituļslidu rāmjiem un zābakiem, un tās ir izgatavotas no izturīga plastmasas materiāla.
Tās ir neatņemama skrituļslidas funkcionalitātes sastāvdaļa, nodrošinot vienmērīgu slīpēšanu uz dažādām virsmām. Dvēseles slīpēšana, kas ir viens no pirmajiem slīpēšanas veidiem, ko apgūst iesācēji, paredz, ka ar kāju, kas atrodas vistuvāk sliedēm, slīpē uz dvēseles plāksnes, bet pretējā kāja izstiepjas uz priekšu un slīpē uz H bloka. Viens no pirmajiem izaicinājumiem agresīvam skrituļslidotājam ir panākt, lai dvēseles plāksne pieķertos apmalei vai sliedēm.
Agresīvo skrituļslidu gultņi
Agresīvo skrituļslidu riteņos esošie gultņi ir būtiski, lai nodrošinātu vienmērīgu rotāciju. Ņemot vērā agresīvā skrituļslidošanas intensīvo triecienu, gultņi ir regulāri jāmaina, lai saglabātu optimālu veiktspēju un efektīvi izpildītu trikus. Svaigi gultņi nodrošina vienmērīgu ripošanu, kas ir ļoti svarīgi, lai sasniegtu maksimālu sniegumu triku izpildē. Gultņi ir viegli pieejami kā rezerves daļas ērtai nomaiņai.
SkatePro mēs kategorizējam gultņus, pamatojoties uz ABEC skalu, kas svārstās no 1 līdz 9 un novērtē gultņu precizitāti. Parasti augstāks ABEC vērtējums nozīmē vienmērīgāku rites pieredzi.
Ir vērts atzīmēt, ka ABEC vērtējums neko nepasaka par gultņa izturību. Tāpēc mēs iesakām izvēlēties atzītu zīmolu gultņus, nevis koncentrēties tikai uz ABEC reitingu.
Vai Aggressive skrituļslidas ir labs risinājums iesācējiem, kas sāk skrituļslidot ar skrituļslidām?
Agresīvās skrituļslidas var būt labs risinājums cilvēkiem bez iepriekšējas pieredzes ar skrituļslidām, bet tikai tad, ja plānojat sākt nodarboties ar agresīvu slidošanu. Ja jūsu intereses ir saistītas ar fitnesu, freeride, maratoniem vai citām inline disciplīnām, jums vajadzētu apsvērt cita veida skrituļslidas. Tomēr, ja vēlaties sākt nodarboties ar agresīvo skrituļslidošanu, jūsu pirmajam inline skrituļslidu pārim vajadzētu būt agresīvajām skrituļslidām. Šeit ir dažas lietas, kas jāņem vērā:
- Stabilitāte: Aggressive skrituļslidas ir stabilākas, jo tām ir mazāki riteņi, un tas ir izdevīgi iesācējiem. Šī stabilitāte atvieglo inline skrituļslidošanas pamatu apguvi.
- Reljefs: Agresīvās skrituļslidas nav piemērotas nelīdzenām vai nelīdzenām virsmām, jo to riteņi ir mazāki un konstrukcija smagāka. Tas ir trūkums un galvenais iemesls, kāpēc agresīvās skrituļslidas galvenokārt ir ieteicamas, ja plānojat pievērsties agresīvai slidošanai.
- Plakanas konfigurācijas: Ja nav iepriekšējas pieredzes ar skrituļslidām, jums jāizvēlas agresīvās skrituļslidas ar plakanu riteņu iestatījumu, kas nozīmē, ka visiem astoņiem riteņiem ir vienāds diametrs. Šāda uzstādīšana ļauj vieglāk apgūt soļus un gūt vienmērīgu ripošanas pieredzi.
Ja neesat pilnībā pārliecināts, vai agresīvās skrituļslidas ir piemērotas tieši jums, varat mēģināt izlasīt vairāk par dažādiem skrituļslidu un skrituļslidu veidiem: