Rolleru slēpju iegāde
Pastāv dažādi skrituļslēpju stili un modeļi, kas sniedz jums dažādas iespējas un ļauj atrast sev piemērotāko komplektu. Šī rokasgrāmata palīdzēs jums izvēlēties, iegādājoties jaunu skrituļslēpju aprīkojumu.
Tālāk lasiet, kā atrast jums piemērotu aprīkojumu.
Rāmji: Kur un ar kādu stilu jūs braucat?
Vispirms jums jāapsver jūsu skriešanas stils - vai esat klasiskās skrituļslēpošanas cienītājs vai vairāk iecienījis skrituļslidošanas stilu -, kā arī tas, uz kāda veida seguma jūs labprātāk braucat. Atbildes uz šiem diviem jautājumiem ir ļoti svarīgas, lai izvēlētos skrituļslēpošanas rāmi. Ja, piemēram, vēlaties braukt pa grants segumu, zemi rāmji nav ideāli piemēroti. No otras puses, augsti rāmji pārbaudīs jūsu līdzsvaru. Kopumā ir ļoti laba ideja piedalīties mēģinājuma nodarbībā, ja nekad iepriekš neesat izmēģinājis skrituļslēpošanu. Tas arī palīdzēs jums izvēlēties pareizo aprīkojumu.
Rāmji tiek ražoti no dažādiem materiāliem - alumīnija, koka, tērauda un oglekļa -, un visiem materiāliem ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, koks nodrošina lielāku elastību un labāku slēpošanas sajūtu, savukārt alumīnijs ir stingrāks un vieglāks, tāpēc tas ir piemērotāks sacensībām, jo tiek optimizēta jaudas pārnese.
Riteņslēpošanas riteņi
Izvēloties piemērotas skrituļslidas, papildus pareizā rāmja izvēlei ļoti svarīgi ir iegādāties arī riteņus ar atbilstošu cietību. Daži skrituļslēpju zīmoli piedāvā vienu, divus, trīs vai pat četrus dažādas cietības riteņus. Ja vēlaties braukt pa ceļiem ar grants segumu, jūsu skrituļslēpju riteņiem jābūt mīkstākiem, savukārt, ja galvenokārt braucat pa asfaltu, varat viegli iegādāties cietākus riteņus. Pērkot skrituļslidas, paturiet prātā riteņu cietību un, protams, materiālu, no kura izgatavoti riteņi. Jo cietāki riteņi, jo lielāku pretestību izjutīsiet, braucot ar skrituļslēpēm pa gludu asfaltu. Jo mīkstāka riteņu cietība, jo vieglāk jutīsiet riteņus.
Riteņslēpošanas zābaki
Arī attiecībā uz skrituļslēpošanas zābakiem izvēle nekad nav bijusi tik liela kā mūsdienās. Agrāk bija diezgan ierasts vienkārši izmantot savu parasto ziemas ekipējumu, bet šodien var iegādāties arī vasaras rollerslēpošanas zābakus. Šo zābaku priekšrocības ir tādas, ka tie nav tik izolēti kā ziemas zābaki, un tāpēc tos ir daudz ērtāk valkāt, kad temperatūra pārsniedz 5-8 grādus pēc Celsija.
Slēpošanas ar skrituļslēpēm nūjas un nūjošanas padomi
Rullēpošanas slēpju tirgus ir paplašināts ar īpašām rollerslēpošanas nūjām, un īpaši attiecībā uz svaru un materiāliem ir panākts liels progress.
Iegādājieties sev tādu rollerslēpošanas nūju pāri, kas atbilst jūsu prasmēm, rollerslēpju tipam un ķermeņa garumam. Ja esat iesācējs vai iesācējs rollerslēpošanā, jums vajadzētu izvēlēties mīkstākas slēpošanas nūjas, jo tās ir ērtākas un labāk novērš roku sāpes. Ja esat eksperts un, piemēram, piedalāties sacensībās, izvēlieties stingrākas rollerslēpošanas nūjas (80-100 % oglekļa), jo tās nodrošina labāku jaudas pārnesi. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, jo stingrāka, jo vieglāk salauzt nūju triecienu, piemēram, triecienu un triecienu rezultātā. Tāpēc arī transportēšanas laikā ir lietderīgi nūjas nēsāt nūju somā. Atcerieties, ka nedrīkst mest nūjas automašīnā vai uz zemes, jo tās var salūzt.
Riteņslēpošanas nūju garumam ir jāatbilst jūsu augumam, un nūjas ir jāpērk, ņemot vērā jūsu braukšanas stilu (klasiskās slēpošanas vai slidošanas).
Klasiskās
Izvēlieties nūjas, kuru garums ir aptuveni 30 cm (12 collas) īsāks par ķermeņa garumu. Mērot pareizo garumu, nostājieties uz zemes ar nūju arī uz zemes. Atcerieties, ka pieredzējušiem skrituļslidotājiem var būt savs vēlamais nūjas garums.
Skate
Skrituļslēpošanas stila gadījumā nūjām jābūt par 15-20 cm īsākām par jūsu ķermeņa augstumu. Mērot pareizo garumu, nostājieties uz zemes ar nūju arī uz zemes. Atcerieties, ka pieredzējušiem skrituļslidotājiem var būt savs vēlamais nūju garums.
Padomi par skrituļslēpošanas nūjām
Daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka, slēpojot ar skrituļslēpēm, var izmantot tos pašus uzgaļus, kurus parasti izmanto ziemā. Tomēr arī šajā gadījumā nedrīkst iet uz kompromisiem! Tiecieties pēc kvalitatīviem nūju uzgaļiem, jo, jo lētākus iegādājaties, jo mīkstāku materiālu iegūsiet. Mīksti nūju uzgaļi, braucot ar rollerslēpēm, ātri nodilst. Pirmajās daudzajās reizēs jūs varēsiet iztikt ar slīpētiņu. Pēc kāda laika jums nāksies mainīt uzgaļus.
Šajā videoklipā uzziniet, kā nomainīt savu rollerslēpošanas nūju uzgaļus:
Rokturi un siksniņas
Ir iespējams iegādāties dažādus rokturu un siksniņu modeļus skrituļslēpošanas nūjām. Svarīgi, lai rokturi un siksniņas ļautu jums viegli kontrolēt nūjas. Daudziem rokturiem ir korķa virsma, kas nodrošina labu un ērtu kontroli. Arī siksniņas tiek izgatavotas dažādos modeļos, piemēram, ar Velcro aizdari vai ļoti gudru Boa aizdari.
Laika gaitā rokturi nolietosies, un jums tie būs jāmaina.
Kā nomainīt rokturus, skatiet zemāk redzamajā video:
Neatkarīgi no tā: Ja jums ir skrituļslēpošanas nūjas bez iebūvētiem atstarotājiem, savas drošības labad apsveriet iespēju uz savām skrituļslēpošanas nūjām uzlikt atstarotājus, lai jūs būtu redzami satiksmē. Slidojot ar skrituļslēpēm, nūjas ir viskustīgākās detaļas, tāpēc tās ir arī labākais veids, kā pievērst automašīnu uzmanību, ja slēpojat pa tumšu veloceliņu vai ceļu. Vairākām mūsu skrituļslēpošanas nūjām ir iebūvēti atstarotāji - vairāk lasiet pie katra produkta.
Lieki piebilst, ka, braucot ar skrituļslēpēm, ir jālieto arī ķivere, jo ātrums var palielināties līdz aptuveni 30 km/h.
Ceram, ka esam jūs ievirzījuši pareizajā virzienā un atbildējuši uz visiem jūsu jautājumiem par skrituļslēpju un piederumu iegādi. Ja jums joprojām ir jautājumi vai vienkārši nezināt, kādas skrituļslidas iegādāties, lūdzu, sazinieties ar mums.