Slidu uzturēšana: 7 vienkārši soļi
Pareiza apkope ir galvenais priekšnoteikums, lai jūsu slidas būtu labā stāvoklī un lai tās darbotos pēc iespējas labāk. Ievērojot šos vienkāršos soļus, kā uzturēt slidas asmeņus un zābakus, jūs varēsiet maksimāli izmantot savus ieguldījumus un uzlabot savu slidošanas pieredzi.
Lietojiet cietos slidas aizsargus, ejot ārpus ledus.
Vienmēr izmantojiet cietos slidu aizsargus, kad ejat no ledus. Tas pasargās no asmeņu saduršanās vai bojājumiem uz cietām virsmām, piemēram, betona vai grants. Šie aizsargi darbojas kā aizsargbarjera, pasargājot slidu asmeņu trauslās malas. Neaizmirstiet tos noņemt pirms slidu uzglabāšanas, jo tajos var iesprūst mitrums, kas var izraisīt rūsēšanu.
Pārvadāšanas laikā izmantojiet asmeņu pārvalkus vai mērcētājus.
Pēc slidošanas nomainiet cietos aizsargus pret mīkstiem ledus slidu asmeņu pārvalkiem, kas pazīstami arī kā dīvānveida aizsargi. Šie mīkstie auduma pārvalki absorbē lieko mitrumu un novērš slidu asmeņu sadursmes savā starpā, kas var radīt skrāpējumus vai skrāpējumus. Pārvadājot slidas dīvānos, var arī pasargāt savu somu no asu malu saplēšanas.
Noslaukiet asmeņus, lai novērstu rūsas veidošanos.
Uzreiz pēc lietošanas nosusiniet skrituļslidas asmeņus ar tīru, sausu drānu vai vecu T-kreklu. Šis solis ir ļoti svarīgs, lai novērstu asmeņu sarūsēšanu, un tas palīdz uzturēt asmeņus asus. Ja vēlaties uzzināt, kā atbrīvoties no rūsas no slidu asmeņiem, regulāra noslaukšana un žāvēšana var samazināt rūsas veidošanās risku, tādējādi vēlāk izvairoties no lielākiem ledus slidu remonta darbiem.
Atsevišķi vēdiniet zoles un oderes.
Pēc slidošanas izņemiet zoles un ļaujiet tām istabas temperatūrā nožūt atsevišķi no oderēm. Nelietojiet sildītājus vai tiešus saules starus, jo pārmērīgs karstums var deformēt sintētiskos materiālus, mainot slidu piegulumu un sajūtu. Šis solis novērš pelējuma un baktēriju veidošanos, saglabājot jūsu slidas svaigas. Ja jūsu skrituļslidas ir aprīkotas ar noņemamiem oderējumiem, izņemiet tos, lai vēl vairāk uzlabotu ventilāciju.
Uzglabājiet savas slidas ar uzliktiem sedziņiem
Izvairieties uzglabāt slidas ar cietiem ledus slidu asmeņu aizsargiem. Tā vietā izmantojiet frotē auduma drāniņas vai citus mitrumu absorbējošus ledus slidu pārvalkus, lai noturētu asmeņus sausus. Uzglabājot slidas cietos aizsegos, var aizturēt mitrumu, kas var izraisīt rūsu un koroziju. Pirms slidu novietošanas pārliecinieties, ka tās ir pilnīgi sausas.
Uzklājiet uz asmeņiem eļļu bez skābes, lai tos varētu ilgstoši uzglabāt.
Ja slidas ilgāku laiku neizmantosiet, aizsargājiet savus asmeņus, uzklājot plānu bezskābes eļļas kārtiņu. Tas rada barjeru pret mitrumu un gaisu, kas novērš rūsas veidošanos uz asmeņiem. Pietiek tikai daži pilieni pa asmeņu garumu.
Regulāri asiniet slidas
Regulāra asināšana ir ļoti svarīga, lai saglabātu optimālu kontroli un sniegumu uz ledus. Tukši asmeņi var apgrūtināt slidošanu un palielināt traumu risku. Atkarībā no tā, cik bieži slidojat, apsveriet iespēju tos asināt ik pēc 15-20 lietošanas stundām. Asie asmeņi uzlabo saķeri, ļaujot jums veikt vienmērīgas un precīzas kustības. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, konsultējieties ar profesionāli vai sekojiet norādījumiem, kā asināt slidas.
Ievērojot šos vienkāršos soļus, varēsiet gadiem ilgi izbaudīt savas slidas, vienlaikus saglabājot to veiktspēju un izskatu. Lai iegūtu vairāk padomu par slidām, iepazīstieties ar mūsu ledus slidu pircēja ceļvedi, kurā uzzināsiet vairāk par izmēru noteikšanu un visiem dažādajiem slidu veidiem.