Slidu asināšanas pamati
Neatkarīgi no tā, vai esat hokejists, daiļslidotājs vai vienkārši nodarbojaties ar daiļslidošanu izklaides nolūkos, slidu asināšanas kvalitāte ir noteicošā vai noteicošā jūsu sniegumam. Šajā rokasgrāmatā mēs iepazīstināsim jūs ar ledus slidu asināšanas pamatiem.
Cik bieži vajadzētu asināt slidas?
Tas, cik bieži nepieciešams asināt slidas, ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem. Lūk, daži faktori, kas ietekmē to, cik bieži nepieciešams asināt slidas:
- Ledus kvalitāte: Mīkstāks ledus ātrāk sadeldē asmeņus.
- slidotāja svars: smagākiem slidotājiem slidas var būt nepieciešams asināt biežāk.
- Tehnika: Agresīvas apstāšanās un starti ātrāk nodilst asmeņi.
- Slidu asmeņu materiāls: Daži materiāli notur malu ilgāk nekā citi
Ja esat noskaņots uz statistiku, vediet slidošanas žurnālu, lai reģistrētu savu slidošanas laiku uz ledus un asināšanas grafiku. Tas palīdzēs jums noteikt optimālo asināšanas biežumu.
Kad asināt slidas?
Ir vairāki dažādi iemesli, kāpēc nepieciešams asināt slidas. Šeit ir minēti visbiežāk sastopamie.
Jaunas slidas
Jaunas ledus slidas nav pareizi uzasinātas rūpnīcā, un rūpnīcā veiktā asināšana nenodrošina tādu pašu veiktspēju kā profesionāla asināšana. Šī iemesla dēļ mēs ļoti iesakām profesionāli uzasināt jaunās slidas. SkatePro, iegādājoties slidas, mēs to piedāvājam kā papildu pakalpojumu.
Tukši asmeņi
Slidojot asmeņi dabiski nodilst. Ātrums, kādā tās satrūd, ir atkarīgs no jūsu slidošanas stila un no tā, cik labi jūs savas slidas kopjat. Tupi asmeņi var būtiski ietekmēt jūsu sniegumu, apgrūtinot līdzsvara uzturēšanu un efektīvu slidošanu.
Regulāra slidu asmeņu asmeņu asināšana kā regulāra uzturēšanas prakse
Rokas skrituļslidu asinātāji ir lieliski piemēroti, lai uzturētu asas asmeņus starp sesijām. Tie ir paredzēti vispārējai apkopei un palīdz pagarināt asmeņu asumu, taču tie neaizstāj profesionālu asmeņu asināšanu. Šie rīki ir īpaši ērti, ja jūsu tuvumā nav viegli pieejami profesionāli skeitborda asināšanas pakalpojumi.
Slidotāju asmeņu pamati
Ledus slidu asmeņi nav vienkārši plakani metāla gabali; tie ir precīzi izstrādāti komponenti, kas paredzēti īpašām slīdēšanas īpašībām uz ledus.
Šeit ir 4 pamatjēdzieni, kas jums jāzina, lai izprastu slidas asmeņu asmeņu asināšanas nozīmi:
- asmeņuizliekums no priekšpuses uz aizmuguri: asmeņu izliekums no priekšpuses uz aizmuguri.
- Rādiuss: Šī izliekuma izmērs (parasti hokeja slidām tas ir 7-13').
- dobums: Slidotavas: ieliektā rieva, kas iet gar asmens apakšu.
- Malas: vietas, kur padziļinājums savienojas ar asmeņa malām, kas kalpo kā faktiskie saskares punkti starp asmeni un ledu.
Daiļslidošanas slidu asmeņi un hokeja slidu asmeņi
Ledus slidu asmeņi parasti ir vai nu hokeja tipa asmeņi, vai arī figūrzonta tipa asmeņi. Tās atšķiras pēc to garuma, šūpoļu veida un pēc tā, vai tām ir vai nav pirkstu pirkstu ķērājs.
- Daiļslidošanas asmeņi: Slidas ir plakanas, ar pirkstu knaiblēm.
- Hokeja slidu asmeņi: Izteiktāka izliekuma un bez pirkstu pacēluma.
Pieredzējušajiem hokeja un daiļslidošanas slidotājiem nozīmīga loma ir asmeņu dizaina smalkajām atšķirībām, piemēram, malas profilam un dobuma rādiusam. SkatePro mēs piedāvājam tikai standarta slidu asināšanas pakalpojumus.
Asmeņu materiāls
Mūsdienu skrituļslidu asmeņi parasti ir izgatavoti no augstas oglekļa koncentrācijas tērauda vai nerūsējošā tērauda, un dažiem augstākās klases modeļiem ir šādas īpašības:
- ar niķeļa pārklājumu, kas nodrošina izturību pret koroziju.
- lāpstiņas ar titāna pārklājumu uzlabotai izturībai.
- tērauds ar keramikas piedevu ilglaicīgākai asumam