Slēpju iegāde vidējā līmeņa iesācējiem
Ja jau kādu laiku esat slēpojis un vēlaties iegādāties slēpes, kas atbilst jūsu prasmju līmenim, šis ceļvedis var jūs aizvest pareizajā virzienā. Tā kā jūs vairs neesat iesācējs un slēpojat ar pārliecību, jums ir nepieciešamas arī slēpes, kas būs labāk reaģējošas, lai varētu progresēt tālāk.
Ir plašs slēpju klāsts pieredzējušajiem, tāpēc vislabāk ir koncentrēties uz to, kur vēlaties pavadīt lielāko daļu laika, slēpojot, un iegādāties slēpes, kas ir piemērotas attiecīgajam apvidus veidam vai stilam.
Papildu informācija, piemēram, platums, pagrieziena rādiuss un dažādi slēpju profili, sniegs jums vēl labāku izpratni par to, kā personalizēt savu izvēli. Mūsu mērķis ir palīdzēt jums atrast slēpes, kas ideāli atbilst jūsu slēpošanas stilam, lai slēpošanas atvaļinājumā jūs varētu izbaudīt savu mūža laiku.
Ja esat iesācējs slēpošanā vai vēl tikai iesācējs, mēs esam izveidojuši ceļvedi arī šim nolūkam. Lai uzzinātu vairāk, izlasiet Slēpju iegādes ceļvedi iesācējiem.
ALL MOUNTAIN SKIS - labākās universālās slēpes
Visu kalnu slēpes ir ideāli piemērotas tiem, kam patīk braukt gan pa trasi, gan ārpus tās. Tās joprojām būs vispiemērotākās slēpošanai trasē, taču tām būs arī papildu spēja tikt galā ar mīkstāku sniegu ārpus trases. Jūs varat izbaudīt slēpošanu visas dienas garumā un neuztraukties par sniega kvalitātes maiņu uz nogāzes. Lai gan tās ir lieliski piemērotas dažādiem sniega apstākļiem, tās ne vienmēr ir kāda viena apvidus meistari. Vēl viena All Mountains slēpēm raksturīga iezīme ir rocker gals, kur slēpes priekšdaļa paceļas augšup no sniega. Tas ļauj šīm slēpēm viegli pagriezties un tikt galā ar nelīdzeniem apstākļiem. Ja jums pieder tikai viens slēpju pāris, ar kurām varēsiet darīt visu, šīs ir tās, ko vēlaties.
Visu kalnu slēpju izvēle:
Slēpju izvēle: ir plašs All Mountain slēpju klāsts, un to veiktspēja dažādos sniega apstākļos var atšķirties. Viena no galvenajām slēpju īpašībām, kas var palīdzēt sašaurināt izvēli, ir slēpju vidukļa platums. All Mountain slēpju vidukļa platums parasti ir no 80 līdz 100 mm. Slēpes ar šaurāku platumu ir izdevīgākas uz trases, bet platākas palielina sniegumu ārpus trases. Tāpēc, ja galvenokārt slēpojat trasē un laiku pa laikam izmēģināt slēpošanu ārpus trases, ir ieteicams izvēlēties slēpes, kuru vidukļa platums ir tuvāk 80 mm. No otras puses, ja jums patīk izpētīt arī mīksto sniegu blakus trasēm, iespējams, jums vajadzētu izvēlēties slēpes ar platāku vidukļa platumu, kas tuvāks 100 mm.
Iegādājieties savas jaunās kalnu slēpes
PISTE SKIS - labākās slēpes karvingam pa koptām trasēm
Ja jums patīk lielāko daļu laika pavadīt uz koptām trasēm un koncentrēties uz savu tehniku, tad Piste slēpju pāris būs piemērots tieši jums. Šīs slēpes ir veidotas ar šauru vidukli 68-80 mm robežās un camber profilu. Tas ļauj slēpēm saķerties ar stingru sniega virsmu un nodrošina lielisku kontroli.
Piste slēpju izvēle:
Slēpotāji, kas lielāko daļu laika pavada trasē, parasti izstrādā slēpošanas stilu, kas dod priekšroku noteikta izmēra līkumiem. Izvēloties slēpes ar pagrieziena rādiusu, kas atbilst jūsu stilam, varēsiet tās izmantot maksimāli labi. Trases slēpošanas slēpju pagrieziena rādiuss parasti ir no 13 līdz 17 m, kur mazie skaitļi nodrošina īsākus pagriezienus, bet lielākie - lielākus. Svarīgi ir arī atzīmēt, ka ir plašs Piste slēpošanas slēpju klāsts, tāpēc atcerieties meklēt slēpes, kas atbilst jūsu līmenim. Slēpes iesācējiem būs mīkstākas un pielaidīgākas nekā stingrākas un smagākas ekspertu slēpes.
Starp Piste slēpēm var atrast arī augstas klases Race slēpes, kas parasti ir ļoti stingras un orientētas uz veiktspēju. Slaloma sacensību slēpēm (SL ) būs ļoti mazs pagrieziena rādiuss - aptuveni 10-13 m, savukārt milzu slaloma sacensību slēpēm (GS) ir ļoti liels pagrieziena rādiuss - 22 m un vairāk, kas nodrošina labāku stabilitāti.
Iegādājieties savas jaunās Slēpošanas trases slēpes
PARK SKIŅAS/TWIN TIP SKIŅAS - labākās slēpes triku veikšanai
Parka slēpes ir ideāli piemērotas tiem, kas vēlas pavadīt laiku snovparkā, trenējoties lēcienos, boksos un pusdubēs. Slēpju galvenā iezīme ir twin tip profils, kura abos galos slēpes strauji paceļas uz augšu. Tas ļauj slēpotājiem pacelties vai nolaisties switch (atpakaļ), aizmugurē nesasitot sniegu ar astēm. Slēpju stiprinājumi parasti ir uzstādīti tuvāk slēpes vidusdaļai, lai atvieglotu svara sadalījumu griešanās un lēcienu laikā.
Parka slēpju izvēle:
Lai izvēlētos ideālās parka slēpes, ir labi zināt, kādus trikus vēlaties izpildīt. Ja jums patīk izklaidēties un galvenokārt koncentrējaties uz triku veikšanu uz kastēm un sliedēm, tad jums būtu jāizvēlas parka slēpes ar plašāku vidukļa platumu - aptuveni 85 mm līdz 105 mm, lai nodrošinātu labāku stabilitāti. Tās parasti ir arī diezgan mīkstas un elastīgas. Ja esat noskaņots uz lielāku ātrumu un lielākiem lēcieniem, jums būs nepieciešamas šaurākas Park slēpes, kuru vidukļa platums ir 80-95 mm. Tās būs arī daudz cietākas, lai nodrošinātu labāku stabilitāti, braucot ātri vai veicot lēcienus.
Iegādājieties savas jaunās Parka slēpes
FREERIDE SKIŽAS / Pulvera slēpes - labākās slēpes pūderveida sniegam
Freeride slēpes ir paredzētas tiem, kam patīk pavadīt lielāko daļu laika ārpus trases un pūdermalas apstākļos. Lielais platums, parasti 90-120 mm, kopā ar agri pacēlušos galu (tip rocker) palīdzēs tām peldēt uz sniega virskārtas un atvieglos pagriešanos. Lai gan slēpošanas tehnika dziļajā sniegā ļoti atšķiras no slēpošanas uz slīpām trasēm, pirms Freeride slēpju iegādes ir ieteicams iegūt lielu pieredzi, kas gūta, slēpojot pa sagatavotu sniegu. Lai izbaudītu savus piedzīvojumus un paliktu drošībā, vienmēr ir ļoti ieteicams izmantot lavīnu drošības aprīkojumu.
Freeride slēpju izvēle:
Izvēloties freerida slēpes, optimālā vidukļa platuma izvēle jūsu slēpošanas stilam palīdzēs jums sašaurināt izvēli un pieņemt pareizo lēmumu. Freerida slēpes ar lielāku vidukļa platumu (100 mm un vairāk) palīdzēs jums noturēties sniega virspusē, saglabāt peldamību un ietaupīt enerģiju. Tāpēc platās slēpes būs ideāli piemērotas tiem, kas vēlas nodarboties ar freerīda slēpošanu dziļā sniegā. Tās nav piemērotas slēpošanai trasē, jo ir grūti kontrolējamas uz cietā sniega, jo trūkst saķeres spējas. Tāpēc, ja sliecaties uz nedaudz universālākām slēpēm, kas lieliski piemērotas mīkstākam sniegam, bet joprojām vēlaties manevrētspēju, slēpes ar vidukļa platumu ap 90-100 mm būs labāka izvēle. Šīs slēpes jums īpaši patiks, ja jums patīk slēpot mežā blakus slēpošanas trasēm.
Vienkāršāk sakot, jo platākas ir slēpes, jo labāk tās plūst pa putrainu sniegu, bet arī jo mazāk tās ir caurslīdošas uz cietā sniega.
Iegādājieties savas jaunās Freeride slēpes
TOURING SKIS / Backcountry SKIS - labākās slēpes kāpšanas piedzīvojumiem ārpus kūrortiem
Touring slēpes ir domātas piedzīvojumu meklētājiem, kuri vēlas izpētīt slēpošanas trases ārpus kūrorta. Tas nozīmē, ka jums ir atbilstošs aprīkojums, piemēram, touring stiprinājumi un slēpes, kas ļauj pacelties kalnā pirms nolaišanās. Slēpju platums var būt no vidēji platām līdz platām (80-120 mm), un to konstrukcija ir vieglāka, lai atvieglotu kāpšanu. Šis ir ļoti nišas slēpju veids, kas prasa lielu pieredzi, tāpēc ir piemērots galvenokārt ekspertiem. Lavīnu drošības aprīkojums ir nepieciešams jūsu piedzīvojumiem.
Tūrisma slēpju izvēle:
Lai izvēlētos touring / backcountry slēpes, ir labi zināt, vai esat vairāk orientēts uz kalnu vai lejupejošu slēpošanu.
Tūrisma slēpes, kas vairāk orientētas uz kalnu nobraucieniem un vairāk tiek izmantotas pūderapstrādes apstākļos, parasti būtu garākas (ne garākas par 10 cm no ķermeņa garuma). Lai labāk peldētu uz sniega virskārtas, slēpes parasti ir arī nedaudz platākas viduklī (95 mm un vairāk). Turpretī slēpotāji, kas orientēti vairāk uz kalnu braukšanu, dotu priekšroku īsākām slēpēm, lai pēc iespējas vairāk samazinātu svaru, parasti ap zoda augstumu, kā arī šaurākām slēpēm (platums 95 mm un mazāk).
Iegādājieties savas jaunās Touring slēpes
Izvēlieties pareizo slēpju garumu
Slēpju garumam galvenokārt jāatspoguļo jūsu augums, prasmju līmenis un slēpošanas veids, ar kādu vēlaties nodarboties.
Lielākā daļa slēpju tiek piedāvātas 4 vai 5 izmēros, tāpēc varat izvēlēties izmēru, kas ir vistuvāk jūsu ieteiktajam garumam no izmēru tabulas (3 cm garākas vai īsākas par norādīto izmēru nav problēma).
Svars un slēpošanas stils var būt sekundārie faktori, kurus varat izmantot, lai noteiktu labāko slēpju garumu. Ja jūsu svars ir ievērojami mazāks vai lielāks par vidējo cilvēku, varat izvēlēties īsākas vai garākas slēpes. Īsākas slēpes vieglākiem cilvēkiem un garākas slēpes smagākiem cilvēkiem. Slēpošanas stils ir līdzīgs ātrumam, tāpēc agresīvākiem/ātrākiem slēpotājiem garākas slēpes uzlabos stabilitāti. Slēpotājiem, kas ir vienmērīgāki un piesardzīgāki, īsākas slēpes var maksimāli uzlabot manevrētspēju.
Attēlā ir parādīts slēpošanas slēpju garums vidēji pieredzējušam slēpotājam.
Visu kalnu slēpes/ Piste slēpes |
Twintip/ Parka slēpes |
Freeride/ Backcountry |
|
Pirmo slēpojumu uzsācējs | Jūsu augums -20 cm | -10 cm | -5 cm |
Iesācējs | Jūsu augstums -15 cm | -10 cm | -5 cm |
Vidēji augsti | Jūsu augstums -10 cm | -5 cm | Jūsu augums |
Padziļināti | jūsu augstums -5 cm | Jūsu augums | Jūsu augums |
Eksperts | jūsu augums | Jūsu augums | +5 cm |
Slēpes ar vai bez stiprinājumiem
Nav šaubu, ka stiprinājumi ir svarīga slēpju sastāvdaļa. Tās ne tikai notur jūs pie slēpēm, bet arī nodrošina jūsu drošību. Ērti, ka visām slēpēm Piste un lielākajai daļai kalnu slēpju jau ir pievienotas saites. Tādējādi jums nav jāuztraucas par pareizu stiprinājumu izvēli, jo tie atbilst izvēlēto slēpju pieredzes līmenim. Slēpēm, kurām ir komplektā stiprinājumi, ir viegli regulējams izmērs, kas var būt ļoti ērti, ja jūs nomājat slēpošanas zābakus vai dalāt slēpes ģimenē.
Slēpēm, kas ir bez stiprinājumiem, ir nepieciešams iegādāties stiprinājumus atsevišķi, kas dod iespēju pielāgot savu izvēli un izvēlēties to novietojumu uz slēpēm. Tas ir īpaši ērti, ja esat pieredzējis Freeride vai Park slēpotājs. Montāžas pakalpojums var būt diezgan dārgs, tomēr, ja jūs pasūtīsiet slēpes ar stiprinājumiem pie SkatePro, mēs uzstādīsim un pielāgosim stiprinājumus par konkurētspējīgu cenu. Plašāku informāciju par stiprinājumiem var atrast sadaļā Kalnu slēpošanas stiprinājumu iegādes ceļvedis.
Vidukļa platums
Slēpju platums, tāpat kā garums, var būtiski ietekmēt sniegumu, un vissvarīgākais ir vidukļa platuma mērījums. Slēpju viduklis ir atrodams šaurākajā daļā, un tas ir milimetros izteikts attālums no malas līdz malai.
Slēpju specifikācijās platumu raksturojošais skaitlis vienmēr ir norādīts un rakstīts līdzās galu un astes izmēriem: Slēpju gals - viduklis - astes daļa. Tāpēc vidukļa platums vienmēr atrodas pa vidu. Piemērs: (t. i., 141/108/124 mm).
Slēpes ar šauru vidukli parasti ir vieglāk pagriezt, jo pāreja no vienas malas uz otru aizņem maz laika. Slidotāja spiediens un svars ir vairāk koncentrēts uz šaurāku/mazāku laukumu, kas savukārt palielina saķeri ar sniegu. Slēpēm ar platāku vidukli ir lielāka virsma, tāpēc tas palielina to spēju peldēt uz pūkainā sniega. Tās nodrošina arī labu stabilitāti, braucot pa nelīdzenu vai nelīdzenu apvidu.
Pagrieziena rādiuss
Vienkāršāk sakot, no slēpošanas rādiusa ir atkarīgs, cik viegli slēpes griežas. Šī informācija parasti ir norādīta slēpes modeļa specifikācijās.
Nav universālas atbildes, kurš pagrieziena rādiuss ir labākais, jo tas ir atkarīgs no vēlamā slēpošanas stila un slēpes tipa. Pagrieziena rādiusu var iedalīt 3 kategorijās - mazs, vidējs un liels.
Mazs pagrieziena rādiuss ir sastopams uz slēpošanas trases slēpēm, kuru rādiuss ir 14 metri un mazāks. Tās ir lieliski piemērotas slēpošanai pa sagatavotu sniegu un slēpotājiem, kuri dod priekšroku īsiem un ātriem pagriezieniem.
Vidējais pagrieziena rādiuss, ko pārsvarā var atrast uz All Mountain slēpēm ar rādiusu no 15 līdz 18 metriem, ir lieliski piemērots tiem, kam patīk slēpot gan trasē, gan ārpus tās.
Lielais pagrieziena rādiuss, ko var atrast Freeride slēpēm, ir no 19 metriem un vairāk. Slēpes ar lielu rādiusu būs patiešām stabilas, slēpojot dziļā sniegā vai braucot lielā ātrumā, tāpēc tās ir piemērotas ātram agresīvam slēpotājam.
Slēpju profili - Rocker un Camber
CAMBER
Slēpēm ar camber ir izliekta līkne, kas iet gar lielāko daļu slēpes, tāpēc tās vidusdaļa paceļas virs sniega. Šāda forma palielina spiedienu uz galu un pakaļgalu, tādējādi uzlabojot slēpes slīpuma spējas. Camber ir atrodams gandrīz visās Piste slēpes, kā arī daudzās All Mountain un Freeride slēpes.
ROCKER/REVERSE CAMBER
Slēpēm ar "rocker" ir raksturīgs slēpju izliekums uz augšu slēpes galā vai galā un aizmugurē. Rocker palielina spēju peldēt uz dziļa sniega virskārtas un ļoti atvieglo pagriezienu ieiešanu un iziešanu no tiem. Tas ir sastopams gandrīz visu tipu slēpēs, izņēmums ir slēpes Piste.
PILNA ROCKER
Šis profils ir paredzēts, lai izceltos pūkainā sniegā, un tas atvieglo pagriezienu veikšanu. Tas ir ļoti pielaidīgs un parasti šķiet īsāks, nekā patiesībā ir, jo gan gals, gan aste nesaskaras ar sniegu.
TIP ROCKER
Nodrošina labu līdzsvaru starp manevrētspēju un efektīvu slīpēšanu. Lielākajā daļā slēpes garuma ir veidots izliekums, kas nodrošina lielisku slēpju malu saķeri un kontroli, bet galotnes roķeris rada zināmu rotaļīgumu un uzlabo slēpes spējas braukt pa putekļainu sniegu.
VIRSOTNES UN ASTES ROCKER
Šis rocker un camber kombinācija ir ļoti populārs profils, pateicoties tā daudzpusībai. Virsotnes un astes roķeris nozīmē, ka tā būs izcila uz pūkainā sniega, bet tai ir papildu priekšrocība - izliekums, kas uzlabo tās All Mountain spējas. Ja ar to brauc trasē, tā būs nedaudz īsāka, jo tās gali un astes daļa ir roķelēti.
TWINTIP
Paaugstinātie gali un astes ļauj viegli slēpot atpakaļ, pacelties vai piezemēties lēcienā atpakaļ un kopumā padara slēpes ļoti rotaļīgas. Slēpju stiprinājumi parasti ir uzstādīti tuvu slēpju centram, lai, veicot trikus, labāk justos līdzsvars.