Kā izvēlēties slēpošanas brilles
Pareizu slēpošanas briļļu izvēle ir būtiska, lai slēpošana uz slēpošanas trases būtu droša, ērta un patīkama. Neatkarīgi no tā, vai slēpojat vai braucat ar sniega dēli, brilles nav tikai aksesuārs - tās ir ļoti svarīgas, lai aizsargātu acis no vēja, sniega un kaitīgajiem UV stariem.
Slēpošanas briļļu izvēles svarīgākie aspekti ir šādi:
- redzamās gaismas caurlaidība (VLT)
- Slēpošanas briļļu izmērs
Šeit jūs saņemsiet visus padomus, kas nepieciešami, lai izvēlētos savām vajadzībām atbilstošas slēpju brilles.
Pārskats
Kas ir VLT? (redzamās gaismas caurlaidība)
Pētot slēpošanas brilles, jūs, visticamāk, esat saskāries ar terminu "VLT", bet ko nozīmē VLT? VLT jeb redzamās gaismas caurlaidība ir procentuālais gaismas daudzums, kas iziet cauri lēcai. Citiem vārdiem sakot, VLT ir būtisks faktors, izvēloties slēpošanas brilles, jo tas tieši ietekmē redzamību dažādos apgaismojuma apstākļos.
- Augsts VLT (50-90%): Šīs lēcas caurlaiž vairāk gaismas, tāpēc tās ir ideāli piemērotas vājā apgaismojumā, piemēram, mākoņainās dienās vai nakts slēpošanā.
- Vidējs VLT (20-50%): Universālas lietošanai jauktos vai mainīgos apstākļos.
- Zems VLT (5-20%): Vislabāk piemērotas saulainām, zila debess dienām, jo tās bloķē lielāko daļu gaismas un samazina atspīdumu.
Lai ātri uzzinātu, iepazīstieties ar mūsu slēpošanas briļļu VLT tabulu un izvēlieties savām vajadzībām atbilstošas briļļu lēcas.
Kā atrast pareizo briļļu izmēru
Slēpošanas un snovborda aizsargbrillēm ir ļoti svarīgi, lai tās labi un ērti piegulētu. Nepiemērotās brilles var pieļaut sniega iekļūšanu vai miglošanos, tādējādi sabojājot jūsu dienu uz slēpošanas trases. Izvēloties briļļu izmēru, ir jāsaskaņo briļļu rāmīšu izmērs ar jūsu sejas izmēru. Turpmāk sniegtie norādījumi ir labs sākumpunkts:
- Mazas: vislabāk piemērotas bērniem, pusaudžiem vai pieaugušajiem ar mazāku seju.
- Vidēja izmēra: Piemērots lielākajai daļai cilvēku.
- Liels: Paredzēts cilvēkiem ar lielākām sejām vai tiem, kuri dod priekšroku lielākām brillēm ar lielākiem rāmjiem, lai nodrošinātu maksimālu redzes lauku.
Briļļu izmērs un piemērotība
Izvēlieties brilles ar pietiekami lielām lēcām, lai neredzētu to malas. Ja redzesloka ir ierobežota, iespējams, brilles ir pārāk mazas. Lai gūtu vislabāko pieredzi, izvēlieties lēcas, kas nodrošina skaidru apkārtējās vides redzamību, tostarp perifēro redzamību.
Slēpošanas brilles ar lielām sfēriskām lēcām parasti nodrošina plašu, netraucētu redzes lauku, kas ļauj viegli pārredzēt slēpošanas trases.
OTG - pāri brillēm
OTG sniega brilles ir paredzētas cilvēkiem, kuri valkā recepšu brilles, lai slēpošana būtu ērta un bez problēmām. Tām ir liels rāmis un specializēti putuplasta izgriezumi, kas ļauj recepšu brillēm ērti atrasties zem tām. Izmantojot OTG sniega brilles, jūs varat slēpot, neuztraucoties par redzamību vai piemērotību.
Slēpošanas briļļu lēcu krāsas
Dažādas lēcu krāsas kalpo dažādiem mērķiem. Lai gan VLT skaitlis ir vienkāršākais veids, kā pārliecināties, ka jums ir piemērotas lēcas, lēcas krāsa un/vai atstarošanas spēja arī ir lielisks rādītājs. Lūk, īss slēpošanas briļļu lēcu krāsu ceļvedis:
- Dzeltena/zelta/dzeltena: Šīs krāsas pastiprina kontrastu un ir lieliski piemērotas apmākušos vai nepietiekama apgaismojuma apstākļos. Tās ir vienas no labākajām aizsargbrillēm mākoņainos apstākļos.
- Rozā/rozā: Šīs brilles ir lieliski piemērotas dziļuma uztveres uzlabošanai vājā apgaismojumā un mākoņainā laikā. Ideāli piemērotas jauktiem apstākļiem.
- Tumši toņi (melns/brūns/pelēks): Tie ir lieliski piemēroti spilgtām, saulainām dienām, jo samazina atspīdumu un acu sasprindzinājumu.
- Spoguļstikla/atstarojošs pārklājums: Šīs lēcas labi iztur augstas intensitātes saules gaismu, tāpēc tās ir iecienītas zilajām dienām.
Paturiet prātā, ka daudzām modernām aizsargbrillēm ir maināmas lēcas, kas ļauj tās mainīt atkarībā no dienas apstākļiem.
Pretaizsvīšanas tehnoloģijas
Neļaujiet, lai aizsvīdušas lēcas sabojā jūsu dārgo laiku uz slēpošanas trasēm. Mūsdienu slēpošanas brilles ir aprīkotas ar modernām pretaizsvīšanas tehnoloģijām, lai efektīvi risinātu šo problēmu. Lūk, dažas svarīgākās iezīmes, uz kurām būtu jāpievērš uzmanība:
- Pretaizsvīšanas pārklājums: Daudzas aizsargbrilles ir aprīkotas ar īpašu pārklājumu lēcas iekšpusē, kas samazina kondensāciju un novērš miglas veidošanos.
- Divslāņu lēcas: Divslāņu lēcas rada termisko barjeru, kas samazina miglas veidošanās iespēju, jo uztur pastāvīgāku temperatūru.
- Ventilācijas sistēmas: Ventilācijas sistēmas: brilles ar stratēģiski izvietotām ventilācijas atverēm veicina gaisa plūsmu un palīdz saglabāt objektīvu dzidrumu dažādos apstākļos.
Lai maksimāli palielinātu pretaizsvīšanas funkciju efektivitāti, izvairieties pieskarties lēcas iekšpusei vai noslaucīt to, jo tas var sabojāt pārklājumu. Ja aizsargbrilles apvienojat ar saderīgu ķiveri, var arī uzlabot gaisa plūsmu un samazināt miglošanos.
Slēpošanas briļļu kopšana
Pareiza kopšana var paildzināt briļļu kalpošanas laiku un nodrošināt, ka tās katrā braucienā darbojas pēc iespējas labāk. Šeit ir sniegti daži svarīgi padomi, kā tīrīt, novērst skrāpējumus un uzglabāt brilles:
- Slēpošanas briļļu tīrīšana: Izmantojiet mīkstu mikrošķiedras drānu, lai notīrītu lēcas. Izvairieties no papīra dvieļu vai citu materiālu izmantošanas, jo tie atstās skrāpējumus. Netīriet aizsargbriļļu iekšpusi, jo tas bojās maigo pret miglošanos aizsargājošo pārklājumu. Ja gadās, ka brilles no iekšpuses kļūst slapjas, pagaidiet, kamēr tās izžūst, ja iespējams, bet, ja tas ir nepieciešams, maigi noslaukiet iekšpusi ar tīru mikrošķiedras drānu.
- Izvairieties no skrāpējumiem: Apstrādājiet brilles ar rāmi, nevis objektīvu, un nekad nenovietojiet tās ar objektīvu uz leju uz cietām virsmām. Kad brilles netiek lietotas, izmantojiet aizsargājošu briļļu vāciņu.
- Uzglabāšana, kamēr esat uz slēpošanas trases: Pārtraucot atpūtu uz slēpošanas trases, glabājiet brilles ar uzvilktu briļļu vāciņu vai mikrošķiedras auduma maisiņā.
- Uzglabāšana ārpus sezonas: Lai pasargātu brilles no putekļiem un bojājumiem, pēc sezonas beigām tās rūpīgi notīriet un uzglabājiet cietā futrālī. Glabājiet tās vēsā, sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem, kas laika gaitā var sabojāt materiālus.
Ievērojot šos kopšanas padomus, aizsargbrilles paliks tīras, nesaskrāpētas un gatavas darbam, tādējādi nodrošinot, ka jūs maksimāli izmantosiet savu ieguldījumu.