Riteņbraukšanas hokejs: Ātrs temps un augsta intensitāte
Vai meklējat ātru un spraigu sporta veidu, kas apvieno ātrumu un tehniku? Vai varbūt jūs vēlaties uzturēt formu, nodarbojoties ar hokeju ārpus sezonas? Varbūt jūs meklējat sporta veidu, kuru varētu ņemt līdzi uz ielas un spēlēt jebkurā vietā?
Riteņbraukšanas hokejs tiek spēlēts visur - no ielām līdz hokeja arēnām. Šeit jūs atradīsiet īsu prezentāciju par trim galvenajām skrituļslidošanas hokeja nozarēm.
Pamati
Visas skrituļslidošanas hokeja nozares ir ne tikai aktīvas, bet arī lielisks veids, kā praktizēt pamattehniku, piemēram, bremzēšanu, paātrināšanu un pagriešanos. Ja apsverat iespēju sākt nodarboties ar skrituļslidošanas hokeju, nav nepieciešams daudz, lai uzsāktu spēli.
"Es sāku spēlēt uz ielas kopā ar vecākiem zēniem. Viss, kas mums bija, bija divi krekliņi, plakanā iela, slidu pāris, hokeja nūja un bumbiņa. Tā ir lieliska lieta šajā sporta veidā. Tev nav jābūt kāda kluba biedram un nav nepieciešams trenēties noteiktā stundā. Var vienkārši piezvanīt draugiem vai aiziet uz hokeja laukumu un paskatīties, vai notiek spēle," saka Jēkabs Lībijs, skrituļslidotājs un hokejists.
Apavu
Smagi sitieni. Riteņbraukšanas hokeja slidas bieži ir pakļautas triecieniem ar citu spēlētāju nūjām un ripu/šauteni. Tāpēc zābaki ir izgatavoti ar papildu polsterējumu un cietiem materiāliem, piemēram, filcu un ballistisko neilonu, lai pasargātu jūsu kāju.
Rāmis
Viegli un cieši. Ātra spēles gaita un pastāvīgi mainīgais virziens nozīmē, ka jums būs nepieciešams ļoti veikls slidu pāris. Viegls un īss alumīnija rāmis nodrošinās jums lielisku manevrētspēju un ātrumu. Alumīnija rāmis ir arī ļoti izturīgs, un, veicot asus pagriezienus, tas neiespiedīsies. Turklāt tas nodrošina tiešu jaudas pārnesi.
Daži rāmji piedāvā iespēju izvēlēties komplektu ar dažāda izmēra riteņiem. Tas nodrošinās zemu piezemēšanos pie zemes, sniedzot jums ātrumu, kontroli un īsāku bremzēšanas ceļu.
Riteņi
Paņemiet saķeri. Liela daļa hokeja ir veikšana spraigu manevru un pēkšņu kustību, lai pārspētu vai apturētu pretinieku - Un, lai to izdarītu, jums būs nepieciešams atbilstošs satvēriens. Mēs iesakām izvēlēties mīkstu riteņu pāri, ja spēlējat telpās, un cietāku riteņu pāri, ja spēlējat ārā.
Galvenais ir kontrole. Riteņu izmērs nosaka skrituļslidas manevrētspēju. "Tradicionālajam" hokeja slidu pārim ar četriem riteņiem mēs iesakām mazus riteņus, kas nodrošinās jums lielisku kontroli, līdzsvaru un stabilitāti.
Gultņi
Nepārtrauciet kustību. Hokejā ļoti svarīgs ir ātrums, un, lai neatpaliktu no pretiniekiem, jums būs nepieciešams labs gultņu komplekts. Mēs iesakām izvēlēties ABEC 7, ABEC 9, ILQ 7 vai ILQ 9 gultņu pāri. Iepazīstieties ar mūsu rokasgrāmatu par gultņiem šeit.
Aizsardzības rīki
Nodrošiniet drošību. Nepieciešamā aizsardzības aprīkojuma daudzums ir atkarīgs no riteņbraukšanas hokeja veida, ko spēlējat. Inline/skate hokejā jums būs nepieciešama ķivere, mutes aizsargi, elkoņu un ceļgalu aizsargus, aizsargcimdi, jostas siksna un apakšstilbu aizsargus. Kvadro hokejā jums būs nepieciešama ķivere, elkoņu un ceļgalu aizsargus un apakšstilbu aizsargi. Ielu hokejā aizsardzības inventārs ir atkarīgs no spēlētāja vēlmēm. Visu nepieciešamo atradīsiet šeit.
Bumba/ ripa
Ko izvēlēties. Pūka ir ātrāka un kustīgāka nekā bumba. To galvenokārt izmanto iekštelpās, taču var iegādāties arī ripas izmantošanai ārpus telpām. Izmantojot ripu, virsmai jābūt gludai. Ja to izmantosiet uz nelīdzenas virsmas ar caurumiem vai plaisām, ripa atsitīsies. Bumba ir piemērotāka, un tā tik viegli "neaizlido". Turklāt ar bumbu ir vieglāk rīkoties uz tādām virsmām kā asfalts.
Hokeja nūja
Cik augsta. Tas ir jautājums. Vispārpieņemts noteikums ir tāds, ka nūjas augstumam ir jābūt no grīdas līdz jūsu zoda augstumam, lai tā ideāli piestāvētu jūsu ķermenim - Vairāk par to, kas jāņem vērā, iegādājoties hokeja nūju, lasiet šeit.