Ātrslidošana: Ekstrēms ātrums un lieliska sabiedrība
Varbūt tev patīk skriet, bet tu varētu izmantot mazliet vairāk ātruma un darbības, vai varbūt tev sāk sāpēt locītavas un kauli, kad tu vingro? Vai varbūt jums jau pieder fitnesa skrituļslidas, bet jūs vēlaties pacelt savu treniņu nākamajā līmenī? Tādā gadījumā ātrslidošana varētu būt tieši jums piemērots sporta veids.
Ātrslidošana ir ātrākais skrituļslidošanas un inline sporta veids. Ja aplūkojam sprinta distances, tad maksimālais ātrums sasniedz elpu aizraujošos 60 km/h (37 mph). Taču ātrslidošana ir daudz vairāk nekā tikai sprinta distances - braucieni uz laiku, izslēgšanas sacensības, kritēriju sacensības, distances un garās distances, maratoni un ultramaratoni, lai pieminētu tikai dažus no tiem.
Kā sākt?
Lai gan tas viss varētu izklausīties biedējoši, ātrslidošanā ir daudz vietas ikvienam, un, ja iegriezīsieties kādā ātrslidošanas klubā, jūs to izbaudīsiet. Tur darbojas cilvēki vecumā no 3 līdz 80 gadiem, un viņi arī sacenšas vienādās sacensībās, kurās dalībnieki parasti tiek grupēti pēc prasmēm - nevis vecuma vai dzimuma.
"Viena no lietām, kas man patīk ātrslidošanā, ir sociālais aspekts. Jūs bieži strādājat, lai sasniegtu kopīgus mērķus, bet tajā pašā laikā tas ir sporta veids, kurā var trenēties un sacensties individuāli," saka SkatePro komandas braucēja un bijusī Dānijas čempione Trine Brensa Nīlsena.
Ja esat iesācējs ātrslidošanā, iespējams, vēlēsieties pievienoties kādam vietējam klubam. Gan sociālās perspektīvas dēļ, gan galvenokārt, lai apgūtu pareizu tehniku, jo tas var būt izaicinājums. Kā piemēru var minēt šo video, kurā profesionālais ātrslidotājs Marks Horstens izpilda dubultās spiešanas tehniku.
Kas jums ir nepieciešams?
Pirms dažiem gadiem gandrīz katram ātrslidotājam bija četri vai pat vairāk riteņu, bet mūsdienās visbiežāk sastopamajā uzstādījumā katram slidotājam ir tikai trīs riteņi. Tas ir vienkārši tāpēc, lai samazinātu riteņu un gultņu svaru un pretestību. Jūs varētu arī pamanīt, ka, salīdzinot ar klasiskajām fitnesa skrituļslidām, ātruma skrituļslidām riteņi ir diezgan cieti, kas samazina berzi, bet nāk par sliktu komfortam.
Ja nekad iepriekš neesat skrituļslidojis, iesakām iegādāties skrituļslidas ar vidēji izgrieztu potītes balstu un labu oderējumu. Pretējā gadījumā jums var sāpēt kājas, kas radīs sliktu pieredzi. Slidas ar šādām īpašībām ir veidotas kā attēlā attēlā redzamās slidas, kas, pateicoties lielajiem 125 mm riteņiem, joprojām nodrošina lielu ātrumu un lielisku paātrinājumu. Ja dodat priekšroku skrituļslidām ar augstu manevrētspēju, jāievēro noteikums, ka jums jāizvēlas skrituļslidas ar īsu rāmi.
Izvēlieties pareizo iestatījumu
Daudzi prasmīgi skrituļslidotāji dod priekšroku skrituļslidošanas komplektu salikšanai paši. Vienkārši, lai pārliecinātos, ka slidas atbilst viņu personīgajām vēlmēm un stilam. Tas, kā jūs apvienosiet zābaku, rāmi, riteņus un gultņus, noteiks, kā slidas darbosies ātruma, paātrinājuma un manevrēšanas ziņā. Mūsu eksperti ir apvienojuši virkni augstas klases komplektu, kas sniedz jums iespēju pielāgot perfektu komplektāciju jūsu skrituļslidošanas stilam. Šajā kategorijā apskatiet mūsu dažādos komplektus un pilnīgas ātruma slidas.
Palieciet aizsargāti
Papildus skrituļslidām jums būs nepieciešams arī pareizais aizsardzības aprīkojums. Kad skrituļslidotāji sasniedz noteiktu līmeni, viņi parasti izmanto tikai ķiveri - tas nav ieteicams iesācējiem. Tāpēc jaunajiem skrituļslidotājiem obligāti ir jābūt ķiverei, ceļu un elkoņu aizsargiem un plaukstu aizsargu komplektam.
Ja vēlaties uzzināt vairāk? Lasiet mūsu pilno rokasgrāmatu par ātrslidošanu šeit.