Ātrās slidošanas skrituļslidu iegāde
Šis ir mūsu ātrslidošanas skrituļslidas pircēja ceļvedis, kurā aprakstīti riteņu izmēri, gultņi, zābaki un rāmji. Iegādājoties labākās ātrslidas, galvenais ir veiktspēja. Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai profesionālis, ātrslidu galvenais aspekts ir ātrums, un šajā rokasgrāmatā uzzināsiet, kas padara ātrslidas ātrslidas ātras.
Jūsu vēlmes, protams, būs atkarīgas no apstākļiem, kādos slidojat, un no tā, ar kādu ātrslidošanas veidu nodarbojaties, taču neuztraucieties, mēs izskaidrosim jautājumus, kas jums varētu rasties par ātrslidošanas skrituļslidu izvēli.
Pārskats
Ātrslidošanas skrituļslidu riteņi
Lai sasniegtu visātrākos ātrumus, jums ir nepieciešamas skrituļslidas ar lieliem riteņiem. Apskatīsim riteņu pamatprincipus ātrslidām. Divi svarīgākie faktori ir riteņu izmērs un riteņu cietība, taču arī riteņu rumba un riteņu profils ietekmē jūsu ātrslidošanas skrituļslidu veiktspēju.
Riteņu izmērs ātrslidošanai
Ātrslidošanas skrituļslidām paredzētie riteņi parasti ir lielāki nekā skrituļslidām, kas paredzētas atpūtas skrituļslidošanai. Šeit ir sniegti daži galvenie ieteikumi, kā izvēlēties ātrslidošanas skrituļslidu riteņu izmērus:
- 90 mm: Ieteicamais skrituļslidu riteņu izmērs iesācējiem un bērniem. Zemāks smaguma centrs nodrošina vieglāku kontroli.
- 100 mm un 110 mm: Riteņu izmēri: piemēroti parastiem skrituļslidotājiem un sacensību dalībniekiem, nodrošinot lielāku ātrumu.
- 125 mm: Izmanto maratona skrituļslidotāji, lai sasniegtu vislielāko ātrumu un pārvarētu lielus attālumus. 125 mm riteņus izmanto 3 riteņu komplektācijās.
Teorētiski (un visbiežāk arī praksē) lielāki riteņi ir ātrāki. Ja esat iesācējs, jums, iespējams, nav apgūta slidošanas tehnika ar 110 mm vai 125 mm riteņiem, tāpēc, visticamāk, ar mazākiem riteņiem būsiet ātrāks. Taču, ja vien jums ir prasmes tos kontrolēt, ar lielākiem riteņiem varat sasniegt lielāku ātrumu.
Savukārt mazāki riteņi paātrina braukšanu ātrāk. Ja galvenokārt sprintējat īsākas distances, jums vajadzētu izvairīties no 125 mm riteņiem, jo jums būs nepieciešams vairāk laika, lai sasniegtu lielos ātrumus, ko tie spēj sasniegt.
Piezīme: 125 mm riteņi nav atļauti sacensībām telpās vai trases sacensībās.
Riteņu cietība ātrslidošanai
Ātrās slidošanas riteņi parasti ir cietāki nekā riteņi, kas paredzēti skrituļslidām atpūtai vai fitnesa skrituļslidām. Papildu cietība padara riteņus ātrākus, jo tie rada mazāku berzi ar virsmu. Tomēr tas arī samazina saķeri un vibrāciju absorbciju.
Apsverot to ātrslidošanas skrituļslidu riteņu cietību, kurus gatavojaties iegādāties, padomājiet par apstākļiem, kādos slidosiet. Vai slidosiet ārā uz publiskiem ceļiem, āra slidotavās vai iekštelpu slidotavās?
- Cietāki riteņi: Nodrošina mazāku saķeri, mazāku vibrāciju absorbciju, mazāku berzi un lielāku ātrumu.
- Mīkstāki riteņi: Nodrošina lielāku saķeri, labāku vibrāciju absorbciju, lielāku berzi un lielāku ātrumu.
Ja slidojat uz iekštelpu slidotavām vai ļoti gludām virsmām, piemēroti ir cietāki riteņi. Tomēr, ja slidojat pa nelīdzeniem un neparedzamiem ceļiem, jums vajadzētu izvēlēties mīkstākus riteņus.
Tipiska ātruma slidu riteņu riteņu cietība ir aptuveni 85 A durometra.
Ātrās slidošanas riteņu profils
Ātrās slidošanas riteņiem parasti ir smails vai šaurs profils. Tas rada šaurāku kontakta punktu starp riteni un virsmu, tādējādi samazinot berzi un palielinot ātrumu.
Riteņiem nodilstot, kontakta punkts starp riteņiem un virsmu palielinās. Riteņu centra līnija arī pavirzīsies uz sāniem. Tas ir saistīts ar jūsu soļa kustību uz sāniem, un tas ir pilnīgi normāli. Pirms tas sāk negatīvi ietekmēt jūsu slidošanu, iesakām pagriezt riteņus.
Cik daudz riteņu ir ātrslidām?
Inline ātrslidām parasti ir 3 vai 4 riteņi uz slidām. Agrāk popularitāti ir guvušas arī skrituļslidas ar 5 riteņiem uz slidām, taču mūsdienās skrituļslidām ir 3 vai 4 riteņi.
- 3 riteņi uz slidām: Īsāka riteņu bāze padara skrituļslidas manevrēt spējīgākas un veiklākas. Turklāt uz 3 riteņu skrituļslidām var uzstādīt lielākus riteņus, kas nozīmē, ka ātruma uzturēšanai ir nepieciešama mazāka fiziskā piepūle. Slidošanai ar 3 riteņiem nepieciešamas lielākas tehniskās prasmes, un tās nav ieteicamas pilnīgiem iesācējiem.
- 4 riteņi uz slidām: 4 riteņu slidām ir garāka riteņu bāze, kas padara slidas mazāk manevrējamas, bet stabilākas. Iesācējiem vajadzētu izvēlēties 4 riteņus uz slidām.
Sacensību ātrslidošanā 3 riteņu komplekti ar 125 mm riteņiem ir sastopami tikai maratonos. Četru riteņu komplekti ar 110 mm riteņiem ir raksturīgi sacensību ātrslidošanas disciplīnās, kas notiek telpās vai specializētās āra trasēs.
Ātrās skrituļslidošanas skrituļslidu rāmji
Inline skrituļslidošanas skrituļslidu rāmji ir atbildīgi par riteņu turēšanu. Ātrās slidošanas skrituļslidošanas rāmji nosaka dažus svarīgus jūsu kopējās konfigurācijas aspektus:
- 3 riteņu vai 4 riteņu rāmis: Rāmis nosaka, cik daudz riteņu varat uzstādīt savām skrituļslidām.
- Riteņu bāze: Attālums starp priekšējā un aizmugurējā riteņa centru.
- Riteņa diametrs: Kādi ir lielākie riteņi, ko var uzstādīt uz rāmja?
Pareizi inline skrituļslidu rāmji ir viegli un parasti izgatavoti no alumīnija vai oglekļa šķiedras.
- Oglekļa šķiedras skrituļslidu rāmji ir stingrāki un vieglāki nekā alumīnija rāmji, un tos bieži vien slavē, jo tie nodrošina labāku jaudas pārnesi.
- Alumīnija skrituļslidu rāmji ir izturīgāki un saudzīgāki nekā oglekļa rāmji.
Inline ātrslidošanas skrituļslidu rāmju izlīdzināšana
Ātritu skrituļslidošanas rāmju izlīdzināšanas koncepcija ir svarīga visiem ātrslidotājiem, jo īpaši tiem, kas koncentrējas uz veiktspēju. Tas ir jāņem vērā ne tikai tad, kad modernizējat savus rāmjus, bet arī iegādājoties pilnas ātrslidošanas skrituļslidas. Jums var rasties personīgās vēlmes vai jums var būt nepieciešams citāds rāmja izlīdzinājums, nekā tas, kas ir iekļauts komplektācijā.
Ātrslidošanas skrituļslidu rāmju pielāgošana ir saistīta ar optimālā līdzsvara punkta atrašanu, pamatojoties uz jūsu fizioloģiju. Ja jums ir grūtības noturēt potītes taisni (ja krītat uz slidas iekšpusi), jums, iespējams, būs nedaudz jāpielāgo rāmja sānu stāvoklis.
Ātrslidošanas skrituļslidu rāmju regulēšana ir saistīta ar to uzstādīšanu zābaku vidū gan sānu, gan garenvirziena virzienā.
Ātrslidošanas skrituļslidošanas rāmju sānu regulēšana:
- Priekšējam ritenim jābūt vienā līmenī ar vietu, kur sadalās lielais un otrais pirksts.
- Aizmugurējam ritenim jābūt izlīdzinātam ar zābaka papēža kausa centru.
Ātrslidošanas skrituļslidu rāmju gareniskā regulēšana:
- Slidotavu apavu vajadzētu centrēt rāmī (attālumam no apava gala līdz rāmja galam jābūt vienādam ar attālumu no apava aizmugurējās daļas līdz rāmja aizmugurējai daļai).
Iepazīstiet mūsu pilno piedāvājumu šeit:
Inline skrituļslidošanas apavi
Svarīgākais faktors, kas jāņem vērā, izvēloties inline skrituļslidošanas zābakus, ir maksimāla jaudas pārnese. Tas nozīmē, ka jums ir nepieciešams stingrs, cieši pieguļošs zābaks, kurā nav vietas, kur jūsu kājām kustēties.
Parasti skrituļslidošanas zābaki ir bez oderējuma. Lai gan oderes nodrošina komfortu, tās var apdraudēt tiešo enerģijas pārnesi, tāpēc profesionālajā ātrslidošanā tās bieži vien tiek upurētas. Tomēr daudzi ātrslidošanas skrituļslidas apavi, kas paredzēti ātrumam, joprojām piedāvā komforta funkcijas, piemēram, augstāku potītes atbalstu vai oderes, padarot tos par lielisku risinājumu inline maratoniem.
Siltuma formējamie ātrslidošanas apavi
Daudzām progresīvām ātrslidošanas skrituļslidām ir termiski formējami zābaki, kas nozīmē, ka, pakļaujot karstumam, zābaks kļūst formējams. Siltuma formēšanas zābaki var palīdzēt jums novērst spiediena punktus, diskomfortu un tulznas, jo zābaki tiek perfekti veidoti atbilstoši jūsu individuālajai pēdas formai. Pareizi karstuma formēts zābaks ir cieši pieguļošs un pielāgots, kas uzlabo kontroli un enerģijas pārnesi, kas ir īpaši vēlams ātrslidotājiem, kuri orientējas uz sniegumu.
Veicot zābaku formēšanu ar siltumu, ievērojiet ražotāja norādījumus, kas attiecas uz konkrēto modeli.
Ātrslidošanas slidu gultņi
Pērkot ātrslidošanas slidu pāri, var būt laba ideja apskatīt gultņus, taču kopumā ātrslidošanas slidu pārim uzstādītajiem gultņiem nevajadzētu diktēt jūsu izvēli. Ja iegādājaties pienācīgas kvalitātes ātrslidas, tām būs pievienoti pienācīgas kvalitātes gultņi.
Lielākā daļa gultņu tiek vērtēti pēc ABEC skalas, kur augstāks ABEC vērtējums norāda uz lielāku precizitāti ražošanā. Lai gan ABEC vērtējums tieši nemēra, cik ātri gultņi var ripot, tas atspoguļo to konstrukcijas kļūdu pielaidi. Līdz ar to gultņi ar zemāku ABEC reitingu var nenodrošināt tik vienmērīgu ritošā sastāva kustību kā gultņi ar augstāku ABEC reitingu.
Jūs varat sastapties arī ar gultņiem ar ILQ reitingu, kas apzīmē InLine Qualified. Neuztraucieties - šie gultņi ir augstas kvalitātes un darbosies lieliski!
Iegādājoties gultņus ātrslidošanai, labāk ņemt vērā nevis specifikācijas, bet gan zīmola ieteikumus un lietotāju atsauksmes. Daudzi pieredzējuši skrituļslidotāji saka, ka galvenā uzmanība jāpievērš konkrēta gultņa izturībai, nevis ABEC vērtējumam.
Vēl viens svarīgs ātrslidošanas (un citu skrituļslidošanas sporta veidu) gultņu faktors ir apkope un eļļošana. Jums vienmēr jāseko līdzi savu gultņu stāvoklim un jāatceras, ka tie kalpos ilgāk, ja tos iztīrīsiet un ieeļļosiet, pirms tie sabojājas. Pretējā gadījumā jums būs jāiegādājas jauni gultņi.