Bodyboard iegāde
Kad esat gatavs iegādāties savu bodibordu, ir daudz lietu, kas jums jāņem vērā. Šeit jūs saņemsiet strukturētu un kodolīgu ceļvedi par svarīgākajām iezīmēm, uz kurām jāpievērš uzmanība.
1. Pamatnes izvēle
Kodols būtībā ir būtiskākais materiāls, kas tiek izmantots jūsu dēļa korpusam. Tas ir izgatavots no putuplasta materiāla, kas ir pieejams trīs variācijās - ESP, PE un PP. Katram no tiem ir specifiskas īpašības, ņemot vērā ūdens temperatūru, viļņu lielumu, braucēja izmērus un prasmju līmeni utt. Zemāk ir sniegts īss šo trīs veidu salīdzinājums.
ESP - putupolistirols
- Ļauj veidot dažādas formas, dizainus un unikālu lokanības modeli.
- Labi amortizē elkoņus un gurnus.
- zemāka cena nekā PE un PP
- Piemērots tiem, kas uzsāk darbu
- Liela peldspēja un viegls svars
- Nav tik stipra kā PE un PP, tāpēc meklējiet aptuveni. 50-55 mm biezums papildu stiprībai
PE - polietilēns
- Sākotnējais un visizplatītākais bodyboard kodols
- Elastība ar gandrīz tūlītēju atgriezenisko saiti ar braucēju
- Ļauj labāk kontrolēt
- Labāka veiktspēja vēsā ūdenī
- Piemērots lielākiem viļņiem
PP - polipropilēns
- Lielisks universāls dēlis
- Stīvāks nekā PE, bet viegls un izturīgāks
- Pilnīgi ūdensnecaurlaidīgs
- Labi darbojas siltos ūdeņos un apstākļos
- Lieliski piemērots lieliem viļņiem un sarežģītākiem manevriem.
- PP ar pērlītēm palielina lokanību un peldspēju
- Ekstrudētais PP palielina stingrību un ātrumu.
Kad mēs runājam par lokanību, tas nozīmē, cik lielā mērā dēlis saliecas ārējā spiediena (piemēram, viļņu) ietekmē un attiecīgi atsperas atpakaļ. Jo lielāka ir dēļa lokanība, jo labāk tas reaģē uz ūdens apstākļiem. Ja dēlim ir mazāka lokanība, tiek apgalvots, ka tas ir cietāks, bet ātrāks.
2. Slikas (ādas) izvēle
Slikas, ko dēvē arī par skins, ir materiāli, kas pārklāj dēļa apakšējo korpusa daļu, proti, vietu, kurai ir tieša saskare ar ūdeni. Ir divu veidu slikas: Surlyn Slicks un HDPE Slicks:
- HDPE slikes ir augsta blīvuma polietilēna slikes; elastīgs materiāls ar zemu pretestības līmeni, kas attiecīgi palielina ātrumu. HDPE slikers parasti ir lētāks risinājums salīdzinājumā ar Surlyn un lielākoties tiek izmantots iesācēju dēļos.
- Surlyn slikes nodrošina gumijai līdzīgu virsmu, kas nodrošina optimālu reakciju un elastību, jo pēc spiediena izdarīšanas spēj atgriezties sākotnējā formā. Tas ir labākais un bodibordistu iecienītākais slicks. Tas ir dārgāks par HDPE, taču nodrošina augstāku veiktspēju.
3. Klāja izvēle
Klājs ir dēļa augšējā daļa, uz kuras jūs gulējat ar savu ķermeni, sērfojot viļņos. Šeit jūs varat izvēlēties vienu no trim iespējām: PE, XPE un IXPE. Jūs varat salīdzināt šos trīs variantus tabulā zemāk:
PE - polietilēns
- Lielisks polsterējums braucējam
- Vieglāk veidojas iespiedumi, jo tas neatgriežas sākotnējā formā
- Mīksts un elastīgs
XPE - šķērsšūtā, šķērsšūnu
- Lieliska ūdensizturība, jo tā ir slēgta struktūra.
- Gluds izskats, bet nepieciešams vairāk vaska saķeres nodrošināšanai
- Stīvāka sajūta nekā PE un IXPE
IXPE - šķērsšūtā, atvērto šūnu
- Mazāka iespējamība, ka tā pasliktinās dēļa lokanību un atsitienu.
- Īpaši stingrs un ļoti izturīgs, jo tam ir lielāks blīvums
- Mīkkstāks nekā XPE, raupjāks sajūta labākai saķerei.
Klāja izvēle bieži vien ir izvēles un braukšanas stila jautājums - vai vēlaties mīkstāku sajūtu, gludāku izskatu vai klāju, kas var ilgāk kalpot bez krokām, tas viss ir atkarīgs no jums.
4. Astes formas izvēle
Ir divi galvenie bodibordu astes formas veidi, kuriem var būt vairākas variācijas. Abi veidi ir piemēroti visiem braucēju līmeņiem, un tie galvenokārt ir atkarīgi no jūsu vēlmēm un apstākļiem, kādos braucat.
- Pusmēness formas aste ir labs variants visiem apstākļiem. Tā nodrošina labu saķeri ar vilni, un braucējiem ir vieglāk novietot gurnus uz dēļa, lai noķertu viļņus vai airi;
- Bat tail ir labāka vājākos sērfošanas apstākļos un/vai neprognozējamos viļņos, jo tā palielina peldspēju. Tas arī padara to par labāku izvēli smagākiem braucējiem. Lielāks ātrums ir arī papildu flotācijas rezultāts, tomēr tas var būt saistīts ar brīvāku sajūtu dēļa aizmugurē.
5. Izvēle pēc izmēra
Izvēloties pareizā izmēra dēli, ir svarīgi izvēlēties pareizo korpusa dēli. Papildus jūsu augumam izmēra izvēle ir atkarīga arī no viļņu veida, uz kuriem brauksiet. Ja jūs brauksiet pa lielākiem viļņiem, jums būs nepieciešama mazāka dēļa kontrole un manevrētspēja. Ja brauksiet vājākos apstākļos, noderēs lielāku dēļu peldamība.
Tomēr ir ļoti svarīgi paturēt prātā, ka dēlim joprojām ir jāatbilst jūsu augumam un svaram! Ja izvēlēsieties pārāk garu dēli, jūsu ceļgali, airējot ar spuras, atsitīsies pret asti. No otras puses, pārāk mazs dēlis nenodrošinās pietiekamu peldspēju. Iespēja, kā pielāgot peldspēju, neiejaucoties dēļa garumā, ir izvēlēties platāku/šaurāku dēli.
Lai noskaidrotu, kāda izmēra dēlis jums ir nepieciešams, varat izmērīt:
- Attālumu no zemes līdz jūsu nabas pūpai;
- attālumu starp zodu un ceļgaliem;
Šie divi skaitļi ne vienmēr ir vienādi, bet ir diezgan tuvi, un starp tiem ir labs rādītājs piemērotam dēļa garumam.
6. Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais - spuras/spārni.
Kad nodarbojaties ar bodibordu, spuras vai pludiņi nav tikai aksesuārs, bet gan nepieciešamība. Spuras, ko izmanto bodibordingā, ir īpaši izgatavotas un atšķiras no parastajām spurām, ko izmantojat, piemēram, peldēšanā. Ķermeņa dēļu spuras parasti ir īsākas, platākas un stingrākas, lai jūs varētu ātri paātrināties, lai noķertu vilni un manevrētu, netraucējot peldēt ar peldspalvām.
Ir daudz variāciju, sākot no materiāliem un beidzot ar formām, bet vissvarīgākais ir tas, lai jūs iegādātos ķermeņa dēļu spuras, kas ir ērtas un piemērotas jūsu kājām.
Bodiborda peldspalvas prom!
Tagad, kad jums ir pamatinformācija par to, kas jums jāņem vērā, pirms iegādājaties savu dēli, jūs varat meklēt un izvēlēties tieši jums piemērotu. Neuztraucieties, vienmēr būs vairāk jautājumu un vairāk informācijas, tāpēc, ja rodas šaubas, sazinieties ar mums.