Klasiskā Soļa Slēpes
Klasiskās distanču slēpes labiekārtotām trasēm
Klasiskās distanču slēpes, kas pazīstamas arī kā nūjošana, ir jautrs un piedzīvojumiem bagāts sporta veids, ko var izbaudīt jebkura vecuma un spēju pārstāvji. Ģimenes to izbauda atpūtai un vingrošanai, bet profesionāli sportisti piedalās sacensībās, piemēram, olimpiskajās spēlēs.
Klasiskās distanču slēpes ir paredzētas izmantošanai uz labiekārtotām trasēm, kurās bieži vien ir paralēlas slēpju trases. Lai pārvietotos pa trasēm, slēpotājs veic soļus uz priekšu, līdzīgi kā ejot vai skrienot. Ja neesat pārliecināts, kādu slēpošanas stilu izvēlēties, skatiet sadaļu Distanču slēpes. Un, ja bez slēpēm jums ir nepieciešams iegādāties arī distanču slēpošanas zābakus un nūjas, iesakām apskatīt mūsu distanču slēpošanas komplektu šajā kategorijā: viss nepieciešamais inventārs kopā par izdevīgu cenu.
Kā izvēlēties klasiskās distanču slēpes?
Garums
Parasti klasisko distanču slēpošanas slēpju garumam jābūt aptuveni par 20-25 cm garākam nekā slēpotāja kopējais augums. Katram slēpju garumam ir norādīts arī ieteicamais lietotāja svara intervāls, kurā jāiekļaujas slēpotāja svaram. Ja slēpes ir starp izmēriem, pieredzējušāki slēpotāji var izvēlēties garāku izmēru, bet mazāk pieredzējuši - īsāku izmēru.
Klasiskās distanču slēpes ar slēpēm vai bez tām?
Klasisko distanču slēpošanas slēpju atsitiena zona ir saķeri izturīga vidusdaļa zem pēdām, kas palīdz jums virzīties uz priekšu. Tā var būt vai nu ar slēpēm, vai bez tām, kur tiek izmantots vasks vai zivju zvīņas. Skurpes parasti ir integrētas slēpēs, un tās jānomaina tikai pēc daudziem lietošanas mēnešiem. Variants ar vasku nozīmē, ka jums ir jāuzklāj svaigs vasks, kad jūtat, ka saķere ar sniegu samazinās. Zivju zvīņas ir visvienkāršākais variants, jo tās neprasa lielu apkopi, taču nenodrošina tādu pašu saķeri kā ādas un vasks.
Lai uzzinātu vairāk par slēpju uzturēšanu, skatiet informāciju par distanču slēpošanas ādām vai distanču slēpošanas vasku.