Skimborda iegāde
Arvien lielāku popularitāti gūst skimborda sports (braukšana gar krasta līniju uz plakaniem dēļiem). Taču neļaujiet, lai vienkāršais izskats jūs maldina - pirms skimborda iegādes ir daudz mainīgo faktoru, par kuriem ir jādomā.
1. Dēļa veids - putuplasta vai koka dēlis
Ir divi galvenie skimbordu veidi, pamatojoties uz to konstrukcijā izmantoto materiālu - putuplasta vai koka un putuplasta dēļi. Putu dēļiem ir sendvičkonstrukcija, kurā putuplasta kodols ir ievietots starp stikla šķiedras un epoksīda slāņiem. Sendvičdēļi" ir augstākās klases izstrādājumi, kas ir trauslāki, ar labu peldspēju un piemēroti lielākiem viļņiem/smaiļošanai. Ir arī 100% putuplasta dēļi, kas ir rotaļīgāki, ar lielu peldspēju un piemēroti vairāk atpūtas mērķiem un bērniem. Tomēr šis veids ir vairāk raksturīgs bodyboardiem, tāpēc, ja meklējat izklaidējošu dēli savam bērnam, apskatiet mūsu bodyboard sadaļu.
Ir arī citi varianti, piemēram, oglekļa dēļi, taču tie ir profesionālāki un ievērojami augstākā cenu kategorijā.
Skimborda dēļi iedalāmi divās kategorijās: līdzenuma/iekšzemes (seklos, smilšainos ūdeņos, piemēram, strautos, ezeros, peļķēs, upēs un zemākajos plūdmaiņu ūdeņos gar pludmali) un viļņu skimingā (pie krasta lūzumiem dziļākos ūdeņos ar ienākošiem viļņiem). Pamatojoties uz šīm divām kategorijām un savu prasmju līmeni, jūs varat izvēlēties, vai iegādāties putuplasta vai koka dēli.
- Putu serdeņa dēļus parasti izvēlas viļņu slēpotāji, jo tie ir vieglāki, biezāki un elastīgāki, kas ļauj tiem vieglāk peldēt viļņu virspusē; to elastība un peldspēja ir piemērota viļņošanās apstākļiem. Putu dēļus parasti izmanto vidēji pieredzējuši un pieredzējuši braucēji vai tie, kurus vairāk interesē triku veikšana ar viļņiem.
- Koka dēļi ir vairāk piemēroti slidošanai pa līdzenumu (arī iekšzemē). Tā kā tie ir smagāki (ar zemu peldspēju), koka skimbordi arī ātrāk nogrimst, tāpēc tos labāk izmantot seklos ūdeņos. Šie dēļi ir piemērotāki iesācējiem (zemāku izmaksu un izturības ziņā) vai braucējiem, kuri vēlas veikt trikus uz rampām, sliedēm u. c., kur koks ir izturīgāks.
2. Lielums
Skimborda izmēru nosaka vairāki faktori, piemēram, jūsu svars, augums, ātrums (cik ātri varat skriet, lai noķertu vilni vai slīdēšanu), jūsu pieredze un stils.
Ātrums ir viens no būtiskākajiem faktoriem. Jo lielāku ātrumu varat sasniegt, jo lielāku peldspēju iegūstat, tādējādi atvieglojot slēpošanu. Tomēr peldspēja ir atkarīga arī no svara, ko uzliekat uz dēļa. Jo lielāks dēlis, jo lielāka peldspēja.
Pieredzējuši slidotāji parasti dod priekšroku mazākiem dēļiem, jo tie ir manevrētspējīgāki un uz tiem ir vieglāk veikt trikus.
Savukārt mazāk pieredzējušiem slēpotājiem ir nepieciešams lielāks dēlis, kas spēj noturēt viņu svaru, kas atvieglo slidošanu pa virsmu, ir vieglāk noturēt līdzsvaru (lielākas pēdu platības dēļ) un kopumā ir ātrāks.
3. Dēļa izliekums (rocker) un astes daļa
Flatland skimborda dēļi pārsvarā ir twin tip jeb simetriski, kur priekšgalam un astes daļai ir vienāda forma. Tas ļauj izbraukt no trika abos virzienos. Visizplatītākās twin tip formas ir Streamline un Proto . Streamline formai ir lielāka manevrētspēja, bet Proto forma nodrošina lielāku stabilitāti.
Flatland skimboards vairāk atgādina skeitbordu, jo tos bieži izmanto triku izpildīšanai, un tiem ir koka, izturīga konstrukcija, kas ļauj uzbraukt uz sliedēm un šķēršļiem. Šie dēļi ir lieliski piemēroti tiem, kas vēlas savas skeitborda prasmes pārnest uz ūdens.
Dēļi ar atšķirīgiem galiem un pirkstgaliem ir tipiski viļņu slidošanai. Šie dēļi ir virziena dēļi un vairāk attiecas uz sērfošanu.
Rocker ir dēļa priekšgala (gala) izliekums. Stāvāks rocker (vairāk izliekts deguns) atvieglo slidošanu pa viļņainiem ūdeņiem, bet var palēnināt braukšanu. Plakanāks priekšgals ar seklāku roķeri ir piemērotāks mierīgiem ūdeņiem, kur var iegūt lielāku ātrumu.
Otrais dēļa gals ir astes daļa. Astei ir vairāki varianti, bet visbiežāk sastopamie ir pintail, squash tail, rounded un W-tail (lamatas aste). Pintails nodrošina labu līdzsvaru ūdenī, savukārt kvadrātveida (un arī W-tail variācijas) palielina dēļa veiklību, padarot to labāku triku veikšanai.
Gatavs?
Tagad jūs zināt, ko darīt, lai iegādātos savām vajadzībām vispiemērotāko skimbordu:
- Izlemiet, kāda veida un no kāda materiāla
- Izvēlieties pareizo izmēru