Veikborda iegāde
Vai esat gatavs braukt ar veikbordu? Šeit ir ātrs un vienkāršs ceļvedis par to, kas jums jāpatur prātā pirms aprīkojuma iegādes.
1. Veikborda veids un lokanības pakāpe
Pirmkārt un galvenokārt, jums ir jādomā par to, kādam veikborda veidam jūs gatavojaties pievērsties. Ir divi veikborda veidi: Kabeļu parks un laivu vikbords. Kabelu parka veikborda veids runā pats par sevi - jūs velk ar virszemes trosi (līdzīgi drag liftiem slēpošanas kūrortos). Šiem dēļiem ir lielāka lokanība, bezfunkcionālas pamatnes un noņemamas (vai arī to nav vispār) spuras. Boat wakeboarding nozīmē, ka jūs velk ar laivu, un šā tipa veikborda dēļi ir stingrāki (mazāk lokanības), tiem ir iezīmes uz pamatnes, kas palīdz jums vieglāk iebraukt viļņos, un tiem ir dažādas spuras.
Jūs varat iegādāties arī hibrīda dēli, kas apvieno gan troses, gan laivas veikborda īpašības - ar vidēju lokanību (mīkstāku galu un asti un cietāku starp stiprinājumiem), vienkāršu pamatnes dizainu un noņemamām spuras spurām.
2. Garums
Iespējams, vissvarīgākā īpašība, kas jāņem vērā, ir jūsu veikborda garums. Garumu nosaka jūsu paša svars, un, ja dēli izmantos vairāki braucēji, labāk ir pielāgot dēli smagākajam braucējam. Zemāk ir tabula ar ieteicamo veikborda garumu atkarībā no svara, kā arī īsa piezīme par izmēru palielināšanu/pazemināšanu.
Paturietprātā, ka šī ir vispārīga rokasgrāmata ,tāpēc izmēra ieteikumi var atšķirties atkarībā no produkta.
Tātad jums vajadzētu izvēlēties nedaudz īsāku vai nedaudz garāku dēli?
Garāka dēļa iegāde ir pieaugoša tendence daudzu braucēju (gan iesācēju, gan pieredzējušo) vidū, jo īpaši kabeļu parku braucēju vidū. Lielāka izmēra izvēle atvieglo braukšanu ar dēli, sniedzot jums labāku atspērienu no viļņa. Lielāki dēļi nodrošina arī mīkstāku piezemēšanos, lielāku ātrumu un labāku kontroli, pirmo reizi izmēģinot trikus (pateicoties lielākam virsmas laukumam, kas saskaras ar ūdeni). Tie labāk lokās, tiem ir lielāki līdzsvara punkti, veicot presingus, un tie dod lielāku jaudu gaisa triku veikšanai.
Mazāki dēļi ir vieglāk manevrējami, bet lēnāk un grūtāk virzās pa ūdeni (jo mazāka dēļa virsmas platība saskaras ar ūdeni). Arī piezemēšanās uz mazākiem dēļiem ir grūtāka, un ir lielāka iespēja, ka dēļa priekšgals tiks iegrūsts.
3. Rocker
Rocker ir vienkārši dēļa izliekuma (izliekuma) profils. Ir divi galvenie veidi: nepārtraukts un 3 pakāpju rocker. Tomēr pēdējā laikā aizvien biežāk tiek piedāvāti " cambered" (līdzīgi kā slēpju un snovbordu izliekuma profili) un hibrīda (nepārtraukta un 3 pakāpju roķera apvienojums) roķera dēļi.
- Nepārtrauktais rocker nodrošina vienmērīgu, plūstošu izliektu formu. Dēļi ar nepārtrauktu roķeri nodrošina vienmērīgāku, ātrāku braukšanu, mīkstāku piezemēšanos un vieglu karvingu. Šo formu bieži izmanto braukšanai ar kabeļu parka dēļiem;
- 3 pakāpju rocker profilam ir trīs atšķirīgas plaknes dēļa apakšdaļā. Tas padara dēli augstāku, saskaroties ar viļņošanos. Tomēr šis roķeris arī padara dēli nedaudz lēnāku, jo tas drīzāk plūst pa ūdeni, nevis slīd. Šāds rocker ir vairāk piemērots vidēji un pieredzējušiem braucējiem. Šo formu bieži izvēlas braukšanai aiz laivas.
- Camber rocker ir salīdzinoši jauna forma. Tā vienmērīgāk sadala braucēja svaru, kas automātiski noņem daļu spiediena no aizmugurējās pēdas, jo stimulē dabiskāku stāju. Ja līdz šim esat braucis ar nepārtrauktu vai 3 pakāpju rokeri, var paiet zināms laiks, kamēr pieradīsiet pie camber.
- Hibrīda roķeri ir pirmo divu veidu kombinācija: gludāks, izliekts vidusdaļā un vairāk izgriezts gals un astes daļa. Šī forma var noderēt gan parkā, gan aiz laivas.
4. Bāzes formas
Papildus trāpīgajam dizainam veikborda pamatnei ir dažādas formas, kas ietekmē dēļa braukšanu. Ir trīs galvenās bāzes formas - bez iezīmēm, ar kanāliem un ar V veida mugurkaulu. Papildus tam var būt konkavi , kas ir īpaši iedobumi, kas rada pacēlumu un darbojas kā iesūkšanas paātrinātāji.
- Bāzeibez iezīmēm nav iestrādātu spuru vai kanālu; tāpēc braukšanu ietekmē kopējā forma, šūpoles un spuras;
- Kanāli uz dēļa darbojas kā garas, ekstrudētas spuras, kas piezemējoties pārtrauc virsmas spraigumu; tās arī palīdz virzīt ūdens plūsmu.
- V-veida spīles, līdzīgi kā kanāli, mīkstina piezemēšanos un atvieglo ripošanu no vienas dēļa malas uz otru (bieži tiek pievienotas 3 pakāpju rocker dēļiem).
5. Spuras
Pastāv divi galvenie spuru veidi: formēti (pastāvīgi) un noņemami. Lielākajai daļai iesācēju dēļu ir abi. Jūs varat braukt arī bez spuras (noņemt spuras), piemēram, trošu parkā, lai maksimāli izmantotu šķēršļus un izvairītos no spuras aizķeršanās par kādu no tiem, slīdot.
Galvenokārt spuras var būt garas un īsas, kur garākas spuras nodrošina stabilāku un paredzamāku braukšanu (piemērotas iesācējiem), bet īsākas ļauj lielāku kustību brīvību un brīvāku sajūtu uz ūdens (vidēji un pieredzējušiem braucējiem).
6. Malas
Visbeidzot, aplūkojot malas, jāņem vērā, kāds ir vai kāds ir jūsu braukšanas stils.
Asas malas ir piemērotas agresīvākai braukšanai, kad ūdenī tiek veikti dziļāki iegriezumi un ātrums ir lielāks. Savukārt apaļās malas ir paredzētas mierīgākiem braucējiem, kuri vēlas labāk slīdēt uz ūdens virsmas un koncentrēties uz trikiem uz ūdens virsmas.
Mainīgās malas apvieno gan aso, gan apaļo malu veiktspēju un sajūtu. Tas ir iespējams, palielinot asumu galotnē un astē (lielākam saķerim un griešanas spēkam) un apaļākām malām pie dēļa vidusdaļas (sviestainākai sajūtai).
Tātad rezumējot, pirms iegādājaties veikbordu, jums ir jādomā par:
- braukšanas veidu un elastības pakāpi.
- Garumu
- Rocker
- pamatnes formas
- spuras
- Un malas
Un atcerieties - vienmēr pārliecinieties, ka ūdenī ir jautri!