Hidrotērpa iegāde
Iegādājoties savu pirmo vai nākamo hidrotērpu, ir dažas svarīgas lietas, par kurām jādomā, piemēram:
- kādam nolūkam un kur to izmantosiet
- biezums
- dizains
Hidrotērps ir neoprēna apģērbs, kas paredzēts ūdens sporta veidiem, piemēram, sērfošanai, veikbordingam, kaitborda braukšanai u. c., kā arī atpūtas aktivitātēm, piemēram, tubingam, un kas ūdenī saglabā siltumu un komfortu. Bērnu hidrotērpi bieži tiek izmantoti arī kā īpaši aizsargājoši slāņi saules iedarbībai un aukstam ūdenim.
Cilvēki bieži domā, ka hidrotērpa uzdevums ir saglabāt viņus sausus, taču patiesībā tas aiztur plānu ūdens slāni, kas sasilda jūsu ķermeni.
1. Hidrotērpa veids un biezums atkarībā no temperatūras kā galvenais faktors.
Pirms mēs pievērsīsimies tehniskajām niansēm, mums vajadzētu ātri aplūkot, ar kādu ūdens sporta veidu nodarbojaties. Parasti ir četri galvenie hidrotērpu veidi - pilns hidrotērps ar kapuci, pilns hidrotērps, īsais hidrotērps (pazīstams arī kā pavasara hidrotērps) un Long Johns. Tie var arī atšķirties, piemēram, pilns kostīms ar īsām piedurknēm vai šorti ar garām piedurknēm.
Tā kā hidrotērpa galvenais mērķis ir saglabāt siltumu, hidrotērpa tipa izvēle lielā mērā ir atkarīga no ūdens/gaisa temperatūras, kurā to izmantosiet. Šeit jāņem vērā arī aukstuma faktors .
Piemēram, tādiem vēja sporta veidiem kā sērfošana, kaitborda, vindsērfings ir nepieciešami biezāki, attiecīgi siltāki hidrotērpi. Tomēr tiem jābūt elastīgiem un izturīgiem, tāpēc jums noteikti ir nepieciešams labas kvalitātes hidrotērps. Līdzīgi ir ar viļņu skimbordu. Būtībā šajās kategorijās kā pirmo pirkumu ir labi iegādāties pilnu hidrotērpu, bet kā otro - īsus hidrotērpus ar garām piedurknēm/īsām piedurknēm.
No otras puses, iekšzemes sērfošana parasti notiek siltākos un mierīgākos ūdeņos, tāpēc lieli uzvalki ir mazāk nepieciešami (piemēram, veikbords, skimbords līdzenumā, ūdensslēpošana). Šajā gadījumā pirmais pirkums būtu īsās (ar garām/īsām piedurknēm), bet otrais - pilnas ietilpības kostīms ziemai/bez sezonas.
SUP un smaiļošana bieži vien tiek veikta garajā Džonā (un vēju necaurlaidīgā slānī, ja nepieciešams), jo pastāvīgas plecu un roku kustības, kas biezā fullsuit, var būt nedaudz grūtāk un kairinošas.
Mēs izveidojām tabulu, lai būtu vieglāk izvēlēties pareizo hidrotērpa biezumu un veidu atkarībā no ūdeņiem, kuros plānojat spēlēties. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūs iepriekš izpētītu savu vietu.
Paturiet prātā, ka tabula sniedz norādījumus, taču hidrotērpa izvēle ir atkarīga arī no jūsu personīgajām vajadzībām un vēlmēm. Jāsecina, ka jums ir jābūt silti un ērti!
2. Kā nolasīt biezumu?
Temperatūras piemērotības atšķirības ir atkarīgas no aktivitātes līmeņa, āra temperatūras un svara. Tāpēc paturiet prātā arī šos faktorus. Siltākajos apstākļos minētā UV Lycra ir īpašs saules aizsargājošs krekliņš, ko varat izmantot, lai pasargātu sevi no saules.
Kā redzat, neoprēna biezums ne vienmēr ir tikai viens vienīgs skaitlis. Bet ko tas nozīmē, ja tas ir rakstīts ar diviem cipariem (vai pat trim), kas dalīti ar slīpsvītru?
Pirmais skaitlis norāda neoprēna biezumu rumpja/bikšu zonā, bet skaitlis aiz slīpsvītras norāda tā biezumu pie rokām un kājām. Trīs skaitļu gadījumā - pirmais skaitlis ir rumpja biezums, otrais - kāju biezums, bet trešais - roku biezums. Piemēram, 4/3 mm nozīmē, ka hidrotērpa biezums ir 4 milimetri rumpja daļā un 3 milimetri - ekstremitāšu daļā. 4/3/2 mm hidrotērpam ir 4 mm biezums rumpja daļā, 3 mm - kājās un 2 mm - uz rokām. Tas ir izgatavots tā, lai jūs varētu uzturēt komfortablu ķermeņa temperatūru un tajā pašā laikā varētu brīvi kustēties ar rokām un kājām.
3. Izmērs un dizains... jā, tam ir liela nozīme... ļoti liela.
Izmērs
Pareiza izmēra hidrotērpa izvēle ir svarīga, jo ciešāk un ciešāk pieguļ, nejūtot diskomfortu, jo vairāk jūs izolējaties. Labi pieguļošam hidrotērpam ir jāpielāgojas kā otrai ādai un jāspēj noturēt šo plāno ūdens slāni starp jums un hidrotērpu (bet ne pārāk cieši, lai apturētu jūsu asins plūsmu). Lai pārbaudītu, vai hidrotērps jums der, pirms dodaties ūdenī, paceliet rokas virs galvas un izstiepieties. Tam vajadzētu jūs nedaudz savilkt, bet neierobežot. Izdariet dažus pietupienus un airējiet ar rokām gaisā - ja varat to izdarīt, visticamāk, hidrotērps jums ir labi piemērots.
Hidrotērpam vienmēr jājūtas cieši ap kaklu (bet nav jāaizsprosto), jo tā ir vieta, kur viegli iekļūt ūdenim.
Papildus tam hidrotērpi ir pieejami standarta izmēros - XS, S, M, L, XL, XXL vai to Apvienotās Karalistes ekvivalenti - 4, 5, 8, 10, 12, 14. Vienīgais "āķis", uz kuru jūs varat pieķerties, ir tas, ja pēc izmēra apzīmējuma redzat "S" vai "T", kas apzīmē standarta izmēra īsās un garās versijas. Piemēram, ST nozīmē mazo/augsto izmēru.
Konstrukcija (rāvējslēdzēji un šuves)
Attiecībā uz dizainu jau minējām, ka ir svarīgi, cik daudz ūdens iekļūst, piemēram, no kakla. Rāvējslēdzēju veidi un izskats ir svarīgas dizaina iezīmes, kas ietekmē ūdens iekļūšanu/izkļūšanu. Jo mazāk, jo labāk.
Krūšu rāvējslēdzēji ir vislabākie attiecībā uz ūdens iekļūšanu, jo ūdenim ir grūtāk iekļūt vai izkļūt. Tāpēc krūšu rāvējslēdzēja konstrukcija ir siltāka un salīdzinoši jaunāka;
Aizdares rāvējslēdzēji ļauj vieglāk piekļūt ūdenim (bet arī jums iekļūt hidrotērpā) un var būt nedaudz vēsāki. Salīdzinājumā ar krūšu rāvējslēdzēja dizainu muguras rāvējslēdzēja dizains ir arī vecāks, tomēr tas ļauj vieglāk piekļūt un ir par zemāku cenu;
Priekšējais rāvējslēdzējs nodrošina gan jums, gan ūdenim ļoti vieglu piekļuvi, un parasti šie hidrotērpi ir aukstāki par pārējiem.
Šuves ir svarīgas arī attiecībā uz to, lai saglabātu jums siltumu un novērstu ūdens iekļūšanu.
Plakanas šuves nozīmē, ka neoprēna paneļi ir sašūti kopā gan hidrotērpa ārpusē, gan iekšpusē.
hermētiski noslēgts - tas nozīmē, ka paneļi ir akli sašūti un pēc tam pielīmēti, lai novērstu ūdens iekļūšanu. Tas ir nepieciešams zemākās temperatūrās.
Sealed and taped (aizzīmogots un līmēts) nozīmē, ka pēc sašūšanas un līmēšanas virs līmes no iekšpuses ir ievietota lente, lai noturētu silto gaisu iekšpusē.
4. Kas ir labs hidrotērps?
Tāpat kā jebkuram citam produktam, arī neoprēnam ir dažāda kvalitāte. Labas kvalitātes neoprēns satur sevī daudz gaisa, kas padara to par labāku izolatoru un attiecīgi siltāku. Tāpat tam jābūt izturīgam un elastīgam.
Būtībā labs hidrotērps ļauj mazāk ūdenim izplūst cauri, labi pieguļ un izolē, kā arī ir elastīgs un izturīgs. Parasti lielāka izstiepšanās nozīmē mazāku izturību, taču labas kvalitātes hidrotērps var būt gan viens, gan otrs. Labākās kvalitātes hidrotērpi parasti ir 1 mm mazāk biezi, izturīgāki, stiepjamāki, ērtāki un vienlaikus tikpat labi izolē kā biezāki, jo tiem ir labas kvalitātes neoprēns.
Esat gatavs doties ūdenī?
Rezumējot:
- Vispirms jums ir jādomā par to, kādu sporta veidu un kur jūs nodarbosieties.
- Tad jāņem vērā ūdens temperatūra.
- Atrodiet pareizo izmēru
- Izvēlieties piemērotu dizainu
Un visbeidzot - izklaidējieties!