Labāko iesācēju skrituļslidu iegāde
Atrodot ideālas skrituļslidas iesācējiem, priekšroka jādod komfortam un stabilitātei, lai nodrošinātu patīkamu slidošanas pieredzi. Lai palīdzētu jums izsijāt daudzās izvēles iespējas, esam sagatavojuši šo ceļvedi, kurā apkopoti mūsu galvenie ieteikumi pirmā skrituļslidu pāra izvēlei. Šajā rokasgrāmatā ir iekļauta visa jums nepieciešamā informācija.
Pārskats
Kā izvēlēties skrituļslidas iesācējiem?
- Kurpes
- Plāksne/plāksnīte
- Riteņi
- Pirkstu ierobežotājs
Kā iesācējam ir svarīgi iegādāties ērtu skrituļslidu pāri, lai mācīšanās laikā nezaudētu pacietību. Apsveriet iespēju izvēlēties skrituļslidas ar mīkstākiem riteņiem, jo tie absorbē virskārtas radītās vibrācijas, tādējādi atvieglojot to vadību. Turklāt atcerieties, ka lielāki riteņi var apgrūtināt skrituļslidu vadību. Izvēlieties skrituļslidas ar augstu potītes atbalstu, putu oderējumu un mīkstiem riteņiem, kuru izmērs jums ideāli pieguļ.
Ar šīm funkcijām jūs būsiet gatavs sākt skrituļslidot ar kvadracikliem kā profesionālis:
- Potītes atbalsts: Augsts zābaks nodrošina labāku potītes atbalstu un stabilitāti, kas ir ļoti svarīgi iesācējiem.
- Ērti oderējumi: Meklējiet skrituļslidas ar polsterētām putuplasta oderēm, kas nodrošina komfortu lietošanas laikā.
- Riteņi: Mīksti riteņi (parasti aptuveni 78A-85A durometra) nodrošina labāku saķeri un vienmērīgāku braukšanu, tāpēc tie ir ideāli piemēroti iesācējiem. Riteņu diametrs no 54 mm līdz 62 mm būs lielisks sākumpunkts, jo mazāki riteņi, jo vieglāk tos kontrolēt.
- Izturīgs pirkstu fiksators: drošībai un kontrolei ir svarīgs izturīgs pirkstu fiksators.
Ja vēlaties apskatīt mūsu pilno iesācējiem paredzēto skrituļslidotāju izvēli, varat sekot tālāk esošajai saitei un atlasīt mūsu izvēli pēc "prasmju līmeņa":
Kā noteikt skrituļslidu izmērus iesācējiem?
Atrast pareizo skrituļslidu izmēru ne vienmēr ir tik vienkārši kā izvēlēties, pamatojoties uz apavu izmēru. Skrituļslidu izmēri var atšķirties atkarībā no modeļa un zīmola, tāpēc pirms izmēra izvēles ir svarīgi precīzi izmērīt savu kāju. To darot, jūs varat salīdzināt precīzus pēdas izmērus ar konkrētajam skrituļslidu modelim sniegto izmēru tabulu.
Ja esat starp izmēriem, izvēlieties lielāku izmēru, un, ja iegādājaties skrituļslidas bērniem, ieteicams arī palielināt izmēru, lai pēdas pārāk ātri neizaugtu no skrituļslidām.
Lai precīzi izmērītu pēdu, izpildiet šos soļus:
- nostājieties uz stingras, līdzenas virsmas.
- Uzvelciet zeķes, kurās slidosiet.
- Novietojiet papīra lapu pie sienas.
- Nostājieties ar papēdi pret sienu, bet kāju novietojiet līdzeni uz papīra.
- Uz papīra atzīmējiet sava garākā pirksta galu.
- Izmēriet attālumu no sienas vai papīra malas līdz savai atzīmei.
- Izmēriet abas pēdas un, izvēloties slidu izmēru, izmantojiet lielāko mērījumu.
Šo soļu ievērošana palīdzēs nodrošināt, ka jūsu slidas ideāli pieguļ, padarot slidošanu ērtu un patīkamu.
Kā skrituļslidas ir piemērotas?
Skrituļslidām cieši jāapvelk kāja, neradot diskomfortu. Nepareizi pieguļošas skrituļslidas var radīt diskomfortu un, iespējams, izraisīt traumas. Iesācējiem vajadzētu iegādāties skrituļslidas, kas efektīvi balsta potītes un kurām ir drošas auklas, kas cieši apņem zābaku ap potīti.
Apsveriet šos faktorus, izmēģinot savu pirmo skrituļslidu pāri:
- Iedarbināšanas periods: Parasti paiet zināms laiks, līdz jaunais skrituļslidu pāris ir pieradis. Ja iegādājaties skrituļslidas ar putuplasta oderējumu, tām vajadzētu būt ērtām gandrīz uzreiz.
- Vieta uz pirkstiem: Jūsu pirkstu pirkstiem jābūt tuvu skrituļslidas galam, bet tiem nevajadzētu pieskarties degunam. Ir jābūt pietiekami daudz vietas, lai varētu nedaudz vicināt pirkstu pirkstus.
- Potītes atbalsts: Slidas atbalsta jūsu potītes uz sāniem, un jums jābūt iespējai saliekt ceļgalus un potītes uz priekšu.
- Šņores: Šņorēšanas modeļi ir zinātne pati par sevi. Kā iesācējam pietiek zināt, ka šņores jānostiprina stingri, bet ne tik cieši, lai tās radītu diskomfortu.
Kas ir skrituļslidu pirkstu aizbāžņi?
Pirkstu aizdares skrituļslidās ir būtiskas sastāvdaļas, kas nodrošina iespēju apstāties un kontrolēt ātrumu. Tie atrodas katras skrituļslidas priekšpusē un tiek izmantoti, veicot dažādas bremzēšanas tehnikas, radot berzi ar zemi. Pirkstu apstādinājumi arī palīdz veikt noteiktus manevrus, piemēram, pagriezienus un griezienus, nodrošinot papildu kontroli un stabilitāti, līdzīgi kā figūristiem ar skrituļslidām, izmantojot pirkstu knaibles.
Tie ir ļoti svarīgi drošībai, jo ļauj slidotājiem staigāt ar priekšējo kāju, lai viņi varētu uzkāpt pa kāpnēm vai pa virsmām, pa kurām nav ērti ripot. Kopumā pirkstu aizbāžņi ir skrituļslidotāju skrituļslidu pamatiezīme, kas uzlabo gan skrituļslidotāju sniegumu, gan drošību.
Šeit ir plašs to klāsts:
Kā bremzēt skrituļslidas
Bremzēšana ir nozīmīgs iesācēju skrituļslidošanas ar kvadracikliem aspekts, un ir pieejami dažādi paņēmieni. Uzsākot braukt ar skrituļslidām, galvenā uzmanība jāpievērš tam, kā efektīvi bremzēt.
Būtisks bremzēšanas paņēmiens ir t-stop, kad vienu kāju velkat aiz sevis 90 grādu leņķī attiecībā pret otru slidām. Ir ļoti svarīgi šo tehniku izpildīt ar diviem ārējās malas riteņiem, kas rada berzi, nevis ar iekšējiem riteņiem. Bremzēšana ar ārējiem riteņiem ir daudz vienmērīgāka nekā bremzēšana ar iekšējiem riteņiem, veicot T-stopu.
Pārejot nākamajā līmenī, jūs iemācīsieties apstāties, pagriežot sevi par 180 grādiem, lai pagrieztos atpakaļ, un pēc tam atspiedieties uz priekšu, izmantojot pirkstu apstāšanos. Uzziniet šo un daudz ko citu šeit:
Kādi aizsarglīdzekļi ir nepieciešami skrituļslidošanai?
Braucot ar skrituļslidām, ir svarīgi valkāt aizsargaprīkojumu, lai nodrošinātu savu drošību. Šeit ir saraksts ar nepieciešamajiem aizsardzības līdzekļiem, kas jums ir nepieciešami, pirms dodaties savā jaunajā skrituļslidošanas piedzīvojumā:
- Ķivere: Lai pasargātu galvu no nopietnām traumām, ļoti svarīga ir labi pieguļoša ķivere.
- Plaukstu aizsargi: Tie palīdz novērst plaukstu traumas, nodrošinot atbalstu un amortizāciju kritiena gadījumā.
- Ceļu spilventiņi: Ceļu spilventiņi aizsargā ceļus no saskrāpējumiem, sasitumiem un lūzumiem.
- Elkoņu spilventiņi: Tie pasargā jūsu elkoņus no triecieniem un nobrāzumiem.
Šo aizsarglīdzekļu nēsāšana var palīdzēt samazināt traumu risku un padarīt skrituļslidošanu drošāku un patīkamāku. Mēs iesakām visiem iesācējiem iegādāties aizsargplākšņu komplektu un ķiveri kopā ar pirmo skrituļslidu pāri. Aizsargaprīkojuma nēsāšana ir būtiska drošas skrituļslidošanas baudīšanas sastāvdaļa!