Kā izvēlēties skrituļriteņus
Slidošana ar skrituļslidām (blading) pēdējā laikā piedzīvo lielu atdzimšanu. Laika gaitā riteņu tipi ir kļuvuši daudzskaitlīgāki un attīstījušies. Tāpēc šeit ir aprakstīts, kā izvēlēties dažādu formu, izmēru un materiālu skrituļslidas.
1. Diametrs
Tirgū ir pieejami riteņi ar diametru no 55 mm līdz 125 mm. Katram izmēram ir savas priekšrocības un trūkumi. Lielāki riteņi parasti var nodrošināt lielāku ātrumu, komfortu un saķeri, savukārt mazāki riteņi ir ieteicamāki, ja meklējat kontroli un stabilitāti.
Svarīgi ir apsvērt un pārliecināties, vai jaunie riteņi, ko iegādājaties, ir saderīgi ar jūsu rāmja komplektāciju.
2. Profils
Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, ir riteņu forma jeb to profils. Atkarībā no šī profila jūsu skrituļslidas atkal kalpos dažādiem mērķiem. Plakanāki riteņi ir stabilāki un kontrolējamāki, savukārt plānāki nodrošina ātrāku ripošanu.
Piezīme! Nesajauciet riteņus ar dažādiem profiliem, jo rezultātā būs grūti balansējamas un taisni ripošas skrituļslidas.
3. Materiāls
Slidotāju riteņi ir izgatavoti no uretāna, un tā kvalitāte un koncentrācija var atšķirties. Tas ietekmē to, vai tie ir mīksti vai cieti, ko izsaka ar skaitli no 75 līdz 100(110), kam seko burts "A".
Jo mīkstāks ritenis - jo mazāks skaitlis, un pretēji, cietāki riteņi ieguva lielāku skaitli. Riteņa kvalitāte un tā materiāls būtiski ietekmē braukšanas pieredzi, tāpēc tā ir viena no lietām, kam patiešām jāpievērš uzmanība.
4. Riteņa rumba
Riteņa rumba ir jūsu riteņa "loka" daļa. Līdzīgi kā automašīnām, mazāka riteņa rumba padara riteni ērtāku un saķeri izturīgāku. Tomēr tas nozīmē arī mazāku ātrumu un lielāku svaru.
Riteņa rumbas konstrukcija ietekmē arī riteņa veiktspēju. Masīvāka, diskam līdzīga rumba nozīmē labāku reakciju un atbalstu slodzei, taču tā arī vairāk ietekmē vibrācijas.