Izvēlaties kalnu slēpes? Padomājiet par vidukļa platumu!
Mēs, protams, runājam par slēpju vidukļa platumu! Pēdējo gadu laikā slēpošanas tendences, jo īpaši visu kalnu slēpošanā, ir ļoti mainījušās. Viena no lielākajām pārmaiņām ir vērojama vidukļa platumā milimetros.
Kad jūs iegādājāties savu pēdējo slēpju pāri?
Pēdējo piecu gadu laikā slēpju ražošanā ir notikuši nopietni uzlabojumi, piemēram, jauni materiāli, jaunas konstrukcijas metodes un labākas tehnoloģijas. Un visu kalnu slēpes, nu, tās ir kļuvušas vairāk visu kal nu slēpes .
Tāpēc, ja savu pēdējo slēpju pāri esat iegādājies pirms kāda laika, iespējams, jūs sagaida patīkams pārsteigums un neliels apjukums.
Vidukļa platums var parādīt, cik lielā mērā jūs varat braukt ārpus trases.
Protams, kad jums ir jāizvēlas slēpes, nozīme ir daudziem faktoriem, bet vidukļa platumu ir vērts ņemt vērā. Pārējo informāciju meklējiet mūsu "5 soļos, kā izvēlēties jums piemērotas slēpes".
Mūsdienās jūs varat redzēt, ka gan slēpes ar, piemēram, 76 mm, gan 99 mm vidukli tiek klasificētas kā "all-mountain". Piemēram, šīs sezonas Rossignol 84 Experience un jaunās Völkl Mantra M5 (skatiet apakšā, lai uzzinātu video atsauksmes). Atšķirība ir tāda, ka, jo platāks viduklis, jo slēpes ir izturīgākas ārpus trasēm, un otrādi.
Viens no veidiem, kā to nolasīt, ir apsvērt, ko patiesībā jums dod vidukļa platums. Ar šaurāku vidukli būs vieglāk manevrēt, tāpēc trasē varēsiet pievarēt gan īsus, gan garus pagriezienus. Tās arī labi noturēs jūs virs ūdens saspringtā pūderī, bet kopumā tās ir paredzētas apmēram 80% trases un 20% ārpus trases.
Slēpes ar platāku pēdas apakšu arī labi darbojas trasē, taču tām būs nepieciešams nedaudz lielāks grūdiens, lai pārvietotos no malas uz malu. Tajā pašā laikā jūs varēsiet ar tām izbraukt mazliet dziļākā un svaigākā pūderī. Tādējādi attiecība šeit mainās uz 60 % trases un 40 % ārpus trases.
Jūsu pieredzes līmenim ir liela nozīme... liela!
Tas ir all-mountain, viss kārtībā, bet, kad runa ir par pagriezienu griešanu, ir ļoti svarīgi, cik pieredzējis esat un cik plaša ir slēpes apakšdaļa.
Kā jau minējām iepriekš, jo platāka ir apakšstilba daļa, jo vairāk pūļu būs nepieciešams, lai pārvietotos no malas uz malu, bet vieglāk braukt pūderī. Tāpēc šī platākā vidukļa daļa liks jums nedaudz vairāk piestrādāt, lai veiktu pagriezienus trasē, kas nozīmē nedaudz vairāk prasmju, salīdzinot ar plānajām slēpēm.
Plānāks viduklis padara slēpes vieglāk manevrējamas, atvieglo pagrieziena veikšanu un ir saudzīgāks pret kājām trasē. Tāpēc šāda tipa all-mountain slēpes būs piemērotas tiem no jums, kuri vēlas jauku un mierīgu braukšanu galvenokārt pa trasēm - ne pārāk "bezceļu" un "hard-core".
Tāpēc noskaidrojiet, ko vēlaties no savām slēpēm, un apskatiet mūsu all-mountain slēpju sadaļu, lai iegādātos tās, kas kliedz jūsu vārdu. Neaizmirstiet arī sekot mums un abonēt mūsu YouTube ziemas kanālu, kurā atradīsiet vairāk slēpju apskatu.