Kaitsērfinga inventāra iegāde
Svarīgākais ekipējums kaitesērfingā ir kaitborda dēlis un pats pūķis. Šeit jūs varat atrast noderīgu informāciju, kad lemjat par kādu no tiem.
1. Kīts
Aitekti atšķiras pēc formas, izmēra un konstrukcijas. Galvenie veidi ir Bow kites, Delta kites, C-kite un Hybrid kites. Katram no tiem ir specifiskas īpašības, tāpēc tie ir piemēroti dažādiem apstākļiem. Ir svarīgi izpētīt vēja apstākļus vietā, kur plānojat nodarboties ar kaitbordu, jo vēja stiprums ir noteicošais faktors, kas ietekmē pūķus. Piemēram, lielāki kaiti ir piemērotāki vājākam vējam, bet mazāki - stiprākam vējam.
Zemāk redzamajā tabulā ir divi termini, kurus ir diezgan svarīgi izskaidrot un saprast, jo tie veido vienu no būtiskākajām atšķirībām starp šiem kaitiem.
Bridle ir auklu sistēma, kas ir piestiprināta pie jūsu pūķa priekšējās (priekšējās) malas. Šīs auklas var būt dažādi izvietotas atkarībā no pūķa. Tā izskatās kā zirnekļa tīkls pie pūķa priekšējās malas un pēc tam saplūst vienā līnijā, kurai jūs pievienojat līnijas no stieņa. Būtībā uzmava ir sistēma, kas ļauj jums labāk kontrolēt savu pūķi un jo īpaši pūķa jaudas pieaugumu. Piemēram, C-kaitiem bez tilta ir eksplozīvāks jaudas pieaugums, kas ļauj veikt vairāk jaudas pagriezienu un cilpu, bet prasa arī lielākas prasmes, lai ar tiem tiktu galā.
Tad uzmava ir sistēma, kas ļauj sasniegt lielāku jaudas samazinājumu, salīdzinot ar C-kaita formu. Depower nozīmē, ka jūs padarāt savu pūķi līdzenāku, kā rezultātā mazāka tā virsmas daļa triecas pret vēju un tādējādi samazinās vilkmes spēks.
2. Bārs un auklas
Starp jums un pūķi ir jābūt stienim un auklām, lai jūs varētu vadīt pūķi. Jums ir jālieto pūķa siksna, kuru jūs pieslēdzat pie vistas cilpas uz stieņa. Šādā veidā jūs pieslēdzaties arī pie auklām. Kad tas viss ir izdarīts, jūs iegūstat kontroli pār stieni, auklām ("stūres ratu") un pūķi.
Strops un auklas palīdz jums kontrolēt savu pūķi, veikt pagriezienus, palielināt vai samazināt ātrumu. Pastāv daudz variāciju attiecībā uz stieņa un auklu konfigurāciju, tomēr viena no visbiežāk sastopamajām konfigurācijām ir 4 auklu stienis. Šajā konfigurācijā abas centrā esošās līnijas ir savienotas ar priekšējo malu, izmantojot depower sistēmu. Pārējās divas līnijas, kas piestiprinātas abos stieņa galos, ir savienotas ar abiem spārnu galiem, kas palīdz vadīt pūķi un ļauj veikt depowering un powering. Tās parasti ir krāsainas un mezglu veidā saskaņotas ar stieņa galu līnijām, lai atvieglotu pareizu savienošanu.
Ja skatāmies tuvāk, tikai uz stieni, arī tur ir daudz konfigurāciju atkarībā no ražotāja. Visizplatītākais nošķīrums ir "virs stieņa esošā apdares sistēma" un "zem stieņa esošā apdares sistēma". Pirmajā gadījumā jums ir lielāka kustību brīvība, bet var būt nedaudz grūtāk sasniegt atlaišanas funkciju. Otrajā gadījumā jums ir vieglāk piekļūt, jo depower ir tuvāk jums, taču to var būt grūti sasniegt.
Svarīgi ir pieminēt, ka, kad nolemjat mainīt auklas, jums vienmēr jāpārliecinās, ka iegādājaties pareizā garuma auklas, kas piemērotas jūsu konkrētajam pūķa modelim, jo īsākas vai garākas auklas var apdraudēt jūsu pierasto pūķa kontroli.
3. Kite dēlis
Vēl viens būtisks kaitborda piederums ir jūsu kaitborda dēlis. Tāpat kā daudzos citos dēļu sporta veidos, arī attiecībā uz kaitbordu ir daži galvenie punkti:
- Forma: Laiva var būt ar diviem galiem (simetrisks priekšpusē un aizmugurē) vai virziena dēlis (sērfošanas dēlis). Turklāt var būt kvadrātveida vai apaļāka forma. Kvadrātveida formas ir labas, kad runa ir par apmalēm, pret vēju un popu, savukārt apaļākas formas ir piemērotas karvingam un nodrošina vienmērīgāku piezemēšanos.
- Rocker : Rocker ir dēļa izliekums no galotnes līdz astes malai. Jo lielāks ir rocker (jo vairāk izliekts dēlis), jo labāk tas pop. Tomēr plakanāki dēļi ir labāki apmalēm.
- Ieliektā forma: Tas, ka dēlis ir izliekts starp sānu malām, uzlabo braukšanas gludumu un padara piezemēšanos mīkstāku.
- Spuras: Jūs varat izvēlēties, vai braukt ar kitebordu ar spuras vai bez spuras. Ja pievienojat spuras, paturiet prātā, ka lielākas spuras nodrošina lielāku stabilitāti viļņainos ūdeņos un braucot pa malu, kā arī vieglāku braukšanu pret vēju. Mazākas spuras ir labākas, lai vienmērīgi slīdētu pa ūdens virsmu.
- Izmērs: Dažādiem zīmoliem ir dažādi ieteicamie izmēri. Parasti dēļa izmērs ir atkarīgs no jūsu svara un prasmju līmeņa. Dēlim jābūt pietiekami lielam, lai noturētu jūsu svaru un noturētu jūs peldamībā, kamēr jūs darbina kaits. Iesācējiem ir ieteicams izvēlēties nedaudz lielāku dēli, jo tas palielinās jūsu peldspēju. Vēlāk, kad jutīsieties komfortablāk un būsiet apguvis prasmes, lai viegli lidotu un sāktu kaitborda spēli, jūs varēsiet pāriet uz īsāku dēli.
4. Vai esat iesācējs?
Ja esat iesācējs kaitersērfingā, pārliecinieties, ka:
- Izvēlieties jums piemērotu kaitu ar labu depower.
- Iegādājies kādu aizsardzības aprīkojumu (ķivere, drošības nazis un varbūt triecienveste).
- Iziet ievadkursu kaitersērfingā (vienmēr ir labi, ja ir dažas nodarbības ar instruktoru).
- Atrodiet līdzgaitnieku, jo drošāk un jautrāk ir braukt kopā ar draugu.